Reklam

KAYMAKAM MURAT METE GÖREVE BAŞLADI

KAYMAKAM MURAT METE GÖREVE BAŞLADI
29 Ağustos 2019 - 13:23

İçişleri Bakanlığının 08.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Kararnamesi ile Posof ilçesine atanan Murat Mete, 29 Ağustos 2019 tarihinde göreve başladı.

Ardahan'ın Posof ilçesinde 3 yıl görev yapan Enver Yılmaz'ın Erzincan'ın Üzümlü ilçesine atanırken, Posof’a tayin edilen Reşadiye Kaymakamı Murat Mete Posof'taki görevine başladı.

Rizeli olan Murat Mete, Posof'u tanıdığını ve insanlarını da bildiğini belirterek, "Görevimiz halkımıza hizmet etmektir" dedi. Göreve başlayan Kaymakam Mete'yi kurum amirleri, Belediye Başkanı ve vatandaşlar ziyaret ederek başarılar dilediler.

KAYMAKAM MURAT METE’NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Posof İlçe Kaymakamı Murat Mete, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle ilk mesajını da yayınladı.

Kaymakam Mete, mesajında şu ifadeleri kullandı:  “30 Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 97. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Kazanılan Büyük Taarruz ile birlikte, tarihten silinmek istenen milletimiz genci yaşlısı, kadını erkeği demeden istiklal ve istikbaline sahip çıkarak hak ettiği bu zaferi şanlı tarihine altın harflerle yazdırmıştır. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle “30 Ağustos Zafer Bayramını” en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.”

KAYMAKAM MURAT METE’Yİ TANIYALIM:

Rize ili İyidere ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İyidere ilçesinde tamamlayıp 2009 yılında Of Anadolu Lisesinden mezun oldu. Üniversite  eğitimini Ankara’da, Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlayan Kaymakamımız, 2015 yılında Bolu iline Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Karabük ili Safranbolu ilçesinde birinci refakat görevini yaptı. Denizli İli Buldan İlçesinde ikinci refakat görevini yaptıktan sonra Kaymakam Adaylığı stajı kapsamında Mülkiye Başmüfettişi refakatinde Teftiş stajını Ankara’da tamamladı. 2015-2016 tarihlerinde belli bir süre Kaymakam vekili olarak Mudurnu'da görev yaptı. İngiltere Liverpool Üniversitesinde Dil Eğitimi aldı. Şubat 2017'de düzenlenen İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra Sinop Erfelek ilçe Kaymakamlığına atandı. Daha sonra Tokat Reşadiye Kaymakamı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığının 08.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Kararname ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmış olup, 29.08.2019 tarihi itibari ile göreve başlamıştır. 

Bu haber 3241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum