Reklam

Kaymakam Muhtarları uyardı!

Kaymakam Muhtarları uyardı!
04 Şubat 2019 - 17:06

Göle Kaymakamı Cevat Gün, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. İlçe merkezi ve köylerdeki çeşitli meselelerin değerlendirildiği toplantıda konuşan Kaymakam Gün, muhtarların devletin en ücra köşelerine hizmet götürmesinde önemli rol üstlendiğini söyledi.

Muhtarların, devletin köy ve mahalle temsilcileri olduğunu vurgulayan Kaymakam Gün, “Muhtarlarımız bulunduğu mahalle ve köylerdeki sağlık, eğitim, altyapı, içme suyu ve elektrik gibi ihtiyaçların tespitinde ve eksikliklerin giderilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple de İlçe merkezi ve köylerdeki önem arz eden meselelerin çözümü için muhtarlarımızla bir araya geldik. Bilindiği üzere Göle’de önemli ölçüde orman varlığı söz konusudur. Lakin her geçen yıl kaçakçılık yüzünden ormanlar giderek küçülmektedir. Bölgenin doğal güzellik ve zenginliğinin korunması için gerek kaçakçılığın önlenmesi ve ağaç ekilerek yeni ormanların oluşturulması için gerekli çalışmaları başlatacağız” dedi.

Tarım ve hayvancılık konusunun önemine de işaret eden Kaymakam Gün, “Bölgede hayvan ıslahı yapılmadığı için hem et hem de süt üretimi yeterli düzeyde değil. Ayrıca tuzlanmış kaz talebi olan bir ürün iken ticari bir kaz çiftliği bile bulunmamaktadır. Bitki çeşitliliği bakımından zengin bir bölge iken geçimini arıcılıktan sağlayan kimse yok. Tarım ve hayvancılığın modern tekniklerle ıslahına yönelik her türlü projeyi destekleyeceğiz ve bu konuda birlikte hareket edeceğiz.” dedi.  

Toplantıda İlçedeki Yeni T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınma sürecinin hızlandırılmasına yönelik muhtarlara talimat veren Gün, vatandaşların Yeni kimlik kartları ile hizmetlerden daha hızlı bir şekilde yararlanacağını, hala yeni kimlik kartlarına geçiş yapmayanların eski kimliklerinin değiştirilmesinin önemini vurguladı.

Gün, ”Vatandaşlarımızın gelecekte sıkıntı yaşamamaları için kimliklerini bir an evvel yenilemeleri önem arz etmektedir. Bu konuda muhtarlarımızla birlikte çalışacağız” dedi.

Toplantıda bir diğer önemli madde ise karla mücadele oldu. Gün, “Tüm birimlerimiz kış ve karla mücadele için hazır. Eksiği olan kurumlar ivedilikle eksiğini tamamlayacak. Acil gelişebilecek durumlar için de muhtarlarla irtibat halinde olacağız.” diyerek sözlerini bitirdi.

Bu haber 1495 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum