Reklam

Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız

Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
13 Şubat 2019 - 23:43

Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Göle Kaymakamı Cevat Gün’ü makamında ziyaret etti. 

Cemiyet Başkanı Özkan Karakaya ve Başkan Yardımcısı Sezgin Uygar’ın ziyaret ettiği Kaymakam Gün, Göle’de yayın yapan tek gazete olan Göle Haber Gazetesi’ni ilgiyle takip ettiğini, başarılı gazetecilik örneği gösteren gazetenin ilçenin sorunlarını dile getirmede önem arz ettiğine vurgu yaptı. 

YEM FABRİKASININ AÇILMASI LAZIM 

Göle İlçesinin önemli bir konumda bulunduğunu, ilçenin hayvancılık konusunda 100 bine yakın büyükbaş hayvan popülâsyonu bulundurduğunu kaydeden Kaymakam Gün, ilçede hayvancılığın gelişmesi için veteriner hekimler ve uzman yetkililerle sık sık toplantılar yaptıklarını ve kısa sürede modern hayvancılığa geçiş için neler yapılabilecekleri üzerinde çalışmalarının tamamlanacağını dile getirdi. Köylünün hayvanın etinden, sütünden daha fazla yararlanması için hayvana daha iyi şartlarda bakması gerektiğini, özellikle yem fiyatları konusunda köylünün sorunlar yaşadığını anlatan Kaymakam Gün, ilçede yem fabrikası kurulması ve yem üretiminin daha fazla olması için özel bir çaba içerisine gireceğini ifade etti. 

TÜRKİYE’NİN EN LEZİZ KAŞARI GÖLE’DE

Türkiye’de önemli bir yere sahip Göle Kaşarının marka değerinin yeterince olmadığını, bu konuda Kars kaşarının marka değerinin olduğunu dile getiren Kaymakam Gün, “Kars kaşarı dedikleri şey aslında Göle kaşarı. Kaşarın merkezi burası, ancak biz Göle kaşarımızı fazla tanıtamamışız, bir marka değerine ulaşamamıştır. Bununla ilgili Kaymakamlık olarak özel bir proje geliştirmek istiyorum. İlçede faaliyet gösteren mandıracılarla sık sık bir araya geliyorum. Dünyanın en leziz kaşarı bu ilçemizde üretiliyor. İlk olarak Göle’ye tayinim çıktığında internetten araştırma yapmıştım. İnternette Göle yazınca karşıma hep soğuklarla ilgili maalesef haberler çıktı. Oysa burası müthiş doğal güzelliklere sahip bir coğrafya. Bin bir çiçek florasına sahip Türkiye’nin en güzel yayları burada. Yaya olarak gidebilen Türkiye’nin tek kayak merkezi Göle’de. Devletimiz son yıllarda muazzam bir yatırım yaptığına şahit oldum. Tüm güzellikleri barındıran bu coğrafyayı tüm Türkiye’ye güzel haberlerle tanıtmalıyız. Soğuk hava ilçemiz için kötü bir durum değildir. İlk olarak Göle kaşarımızın markalaşması için çalışacağız” diye konuştu. 

TRAFİK CEZALARI  CAYDIRICI OLDU

Göle’de son aylarda kesilen trafik cezaları hususuna da değinen Kaymakam Gün, “İlçede trafik ile ilgili bir başıboşluk vardı. Bunun önünde geçtik. Disiplini ve düzenli olmayı kendime prensip etmiş bir yöneticiyim. Görev yaptığım her yerde özellikle kurallara riayet edilmesi konusunda hassas olduğumu her zaman belirtirim. Vatandaşa tabi ki ceza kesilmesi bizim hoşumuza gitmiyor, belki biraz vatandaşın bu konuda serzenişleri oldu. Ancak cezalar caydırıcı oldu. Sonuçta burası Uganda pazarı değildir. İlçemizin tüm kurumlarıyla çalışan, üreten, düzenli ve disiplinli bir kent olmasını istiyoruz. İlçede trafik konusunu çözmeyi başardık” ifadelerine yer verdi.  Haber: Sezgin Uygar

Bu haber 1074 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum