Reklam

Kaymakam Gün'den proje hamlesi

Kaymakam Gün'den proje hamlesi
13 Şubat 2019 - 23:05

Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün, Göle İmam Hatip Lisesinde Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile organize ettiği Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına, kurum amirleriyle birlikte katılarak programın detayları hakkında bilgi aldı.

Programda SERKA yetkilileri özellikle kadın ve gençlerin sosyal imkânlarının arttırılmasına, sosyal imkânlara erişimlerinin sağlanmasına, beşerî kaynaklarının geliştirilip yaşam memnuniyetlerinin ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine; bölgenin kış, doğa ve kültür turizmi gibi değerlerinin tanıtılıp markalaşmasına katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesinde hangi projelere destek verileceğine dair açıklamalarda bulundular.  

Programın amacına ilişkin açıklamalarda bulunana Kaymakam Gün, “SERKA üzerinden ya da bölgesel kalkınma ajansları üzerinden yapılan projelerle ilçelerde ve illerde belirli ihtiyaçların karşılanması gibi bir seçeneğimiz bulunmaktadır. Yakın bir süreçte de SERKA’nın dönem başkanlığı Ardahan’a geçecektir. Haliyle bu dönem ilimizde projeleri biz üretelim ki SERKA’nın kaynaklarından azami ölçüde yararlanalım. Her kurumumuzun kabul edilebilir, uygulanabilir en az bir proje hazırlamasını istiyorum. SERKA’nın sağlamış olduğu bu kaynağı etkin şekilde kullanmalıyız. O sebeple beyin jimnastiği yaparak gayret göstererek kurumlarımız projelerini hazırlayacak. Gerek Ardahan’ı bölge içerisinde en fazla pay alan il, Göle’yi de İl içerisinde en fazla pay alan ilçe haline getirmeliyiz. Her alanda olduğu gibi Göle bu alanda da iddialıdır. Her kurum konuya ilişkin projesini bugünden itibaren hazırlayacaktır" dedi.

Başvuru işlemleri, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (http://kaysuygulama.kalkinma.gov.tr)  (KAYS) üzerinden alınacak olup, proje için son başvuru 08/03/2019, taahhütnamenin elden teslimi için son başvuru 15/03/2019 tarihine kadar yapılabilecek. Program Kaymakam Gün’ün, teşekkür konuşması ile son buldu.
 

Bu haber 931 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum