Reklam
Reklam

KAYIP KOYUN VE İNEKLER BULUNDU

KAYIP KOYUN VE İNEKLER BULUNDU
25 Ekim 2020 - 20:55

Ardahan'ın Damal ilçesinde kaybolan küçükbaş hayvanlar, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından drone ile bulundu. Edinilen bilgiye göre, Damal ilçesine bağlı Burmadere köyünde ikamet eden Feramuz Edemir, 156 Jandarma İmdat hattını arayarak evinin yanında bulunan ahırındaki 132 adet küçükbaş hayvanının ahırında olmadığını, çalınmış olabileceğini bildirdi. İhbar üzerine olay yeri ve çevresinde inceleme yapan Damal İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, civardaki güvenlik kameralarını da inceledikten sonra drone ile bölgede geniş çaplı arama ve tarama yaptı. Jandarma ekipleri, drone ile yaptığı araştırmada hayvanların köyün 5 kilometre kuzeyinde Eskikılıç köyü sınırları içerisinde arazide olduğunu tespit etti. 2 küçükbaş hayvanın kurtlar tarafından parçalandığı belirlenirken, geriye kalan 130 hayvan sahibine teslim edildi.

Ardahan’ın Hanak ilçesine bağlı Sevimli köyünde Davut Özcan’a ait 4 büyükbaş hayvanın kayıp olduğu ihbarını alan jandarma, bölgede yaptığı çalışmada hayvanları bularak sahibine teslim etti.

Geçtiğimiz 17 Ekim´de Jandarmayı arayan Davut Özcan, akşam ahıra kapattığı 4 adet büyükbaş hayvanının ahırda olmadığını, çalınmış olabileceği yönünde ihbarda bulundu.  Hemen olay yerine giden Jandarma, bölgede inceleme başlattı. Yapılan geniş çaplı çalışma neticesinde Özcan’ın kayıp hayvanları yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta arazide bulundu. Olayın hırsızlık olabileceğini öngören Jandarma, hayvanların ahırdan nasıl çıkarıldığını anlamak üzere soruşturma başlattı. Jandarma’dan yapılan yazılı açıklamada, “Vatandaşımızın mağdur olmaması ve emeğinin karşılığı olan hayvanlarının bulunması için Jandarma olarak tüm imkan ve kabiliyetlerimizle seferber olmaya devam edeceğiz” denildi.
 

Bu haber 1788 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum