Reklam
Reklam

"KAYIP İNSANLAR KOROSU" ÇIKTI

Ardahanlı Emrah Eco'nun bölge insanının hayatını konu alan, "Kayıp İnsanlar Korosu" adlı yeni romanı raflardaki yerini aldı.

"KAYIP İNSANLAR KOROSU" ÇIKTI
24 Nisan 2022 - 16:19
Göleli yazar Emrah Eco'nun "Kayıp İnsanlar Korosu" isimli romanı florakitap yayın evinden çıkarak kitapçılardaki raflarda yerini aldı. Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Balçeşme Köyü nüfusuna kayıtlı yazar Emrah Eco eserlerine bir yenisini daha kattı.

Bölge insanının açmazlarını şiirsel üslubuyla ele alıp romanlaştıran Emrah Eco yayınladığı son kitabında; hayalin gerçekle iç içe geçtiği coğrafyada her bir karakterin birbirinden ayrı acılarını, hüzünlerini anlatıyor bize. Bir ağıt olarak da okunabilecek bu roman, Doğu’nun küçük insanlarını ve o insanların gerçeğini çarpıcı bir şekilde ele alarak Türk edebiyatına Adar karakterini kazandırıyor.

Balçeşmeli yazar Emrah Eco çıkarttığı kitabında, “acısı olanlara, yoksullara, hak yiyenlere, göbeği yağ bağlamışlara, ensesi kalınlara, baba düşmanının elini öpenlere, sömürmeyi hak bilenlere, aç yatanlara, yüzü karanlıklara bürünmüş yoksullara, sonsuzluğa, korkuya, utanca, şaşmışlara, karlı kültürün çocuklarına, bütün bu sayılanlarda kendini bulanlara bir ağıdımız var” diyenlere hitaben kaleme aldığını söyledi.
 
Reklam
Bu haber 1074 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum