Reklam

Karantina kalktı, muhtar görevden alınacak mı?

Karantina kalktı, muhtar görevden alınacak mı?
09 Mayıs 2020 - 17:42

Ardahan'ın Posof ilçesindeki Kol köyünde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan karantina kaldırıldı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Kol köyünün 9 Nisan'da karantinaya alındığı anımsatıldı. Uygulama süresince sağlık ekiplerinin kontroller yaptığı Kol köyünde, alınan yeni kararla karantina uygulamasının kaldırıldığı kaydedildi.

Coronavirüs ile mücadele kapsamında 9 Nisan 2020 tarihi itibariyle İlçe Umumi Hıfzıssıha Meclis kararı ile Posof ilçesi Kol köyü için 14 gün süre ile karantina tedbiri uygulanması kararlaştırılmıştı. Tedbir amaçlı karantina süresi uzatılan Kol Köyünde alınan yeni bir kararla uygulamanın kaldırıldığı öğrenildi.

Bilindiği gibi, İlçeye bağlı Kol köyüne Bursa'dan gelen bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıkması ve bu virüsü başkanlarına da bulaştırması nedeniyle köy karantinaya alınmış ve 26 vaka tespit edilmişti. Kol köyüne Bursa'dan gelen bir kişiyi yetkililere haber vermeyen köy muhtarı hakkında yasal işlem başlatılmış olup, muhtarın karantinadan sonra görevden alınacağı ileri sürüldü.
 

Bu haber 8966 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum