Reklam

KARAMOLLAOĞLU NE DEDİ, BUNLAR NE ANLADI?

KARAMOLLAOĞLU NE DEDİ, BUNLAR NE ANLADI?
28 Nisan 2019 - 22:58 - Güncelleme: 29 Nisan 2019 - 00:24

Saadet Partisi Ardahan İl Başkanı Muharrem Çapan ile Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Canbaz, bir açıklama yaparak, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun Ardahan Üniversitesi ile ilgili yaptığı açıklamaya açıklık getirdi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Yüzün üzerinde üniversitemiz var. Yahu Allah rızası için, gidip şimdi Ardahan'dakiler, Iğdır'dakiler gücenmesin ama Ardahan'da bir üniversite kurmanın hangi mantığı var? Hocası var, talebesi yok. Hocası da yok çok yerde. Şırnak'a git, öğrenci yok." açıklaması başta ARÜ yönetimi olmak üzere Ardahanlılar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. 

GENEL BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI ÇARPITILDI 

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Saadet Partisi Ardahan İl Başkanı Muharrem Çapan, Saadet Lideri Karamollaoğlu’nun söylemlerinin saptırıldığını dile getirdi. 

Çapan konuyla ilgili şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun Ardahan üniversitesini örnek vererek yapmış olduğu açıklamada söylemek istediği aslında ilahiyatçı profesörlerin işine gelmediği için yalan yanlış saptırmalara başvurmaları çok acı bir durum. Genel başkanımızın üniversite var öğrenci yok demesinin neresi yanlış, hoca var öğrenci yok demesinin neresi yanlış. Bunu saptıran sözde ilahiyatçılar kalkmış Ardahan’da parti tabelasının indirilmesinden bahsediyor. Hadi oradan. Bu tabela gerçeklerin tabelası olması hasebiyle sizi rahatsız ediyor olmasın? 93 harbi günlüklerini tutan Mehmet Arif’in başımıza gelenler eseri tamda bu günkü adaletsizlik, haksızlık ve liyakatsizlikten bahsediyor. Darülfünunları. Abdülhamitleri Osmanlıyı. Selçukluyu örnek alacak ve her defasında bozuk plak gibi bunları tekrarlayacak bir zattan. Onların çeyreği kadar bir doğruluk, adalet ve liyakat taşıması beklenmez mi! Ardahan üniversitemize atadığınız rektörü kamuoyuna sunuyoruz. İsterseniz üniversite içerisinde bir araştırma düzenleyelim eğer gerçekten liyakat yerindeyse partim adına siz Ardahanlı hemşerilerim ve bu asılsız eleştiri yapan dindar kispetle ilahiyatçılardan özür dilemeyi bir borç bilirim. Her ile üniversite açmanız, büyük camiler yapıp yolsuzlukları bunlarla kapatmanız ve haklı olarak eleştiri yapanları ise vatan haini ya da yatırım düşmanı olarak nitelendirmenizin neresi doğru bilmiyorum.

Ve yine sosyal devlet politikasını kendi seçim kampanyaları olarak kullanmayı iyi bilen. İŞKUR’ları kendi şirketleri gibi gören ve bu kurumlarda işçi alımlarını bizzat ilahiyatçıdan yaptığı bir kurum haline getiren bunlarla yetinmeyip üniversite personel alımını yine hak edenler değil ilahiyatçıların yandaş ve kendi belirledikleri şahısların işe almalarının neresi doğru bir tutum bilmiyorum. Bu gibi zihniyetler kalkmış merhum Erbakan hocayı kendilerine kalkan etmeye çalışıyorlar ve bunun üzerinden Saadet Partisine dil uzatmaya çalışıyorlar. Bu kimsenin haddi değildir. Hele bu ülkeyi bu denli kutuplaştıran bir yönetimin hiç haddine değildir. Kıymetli Ardahan halkını partim adına saygıyla selamlıyorum."

MERKEZ İLÇE BAŞKANI CANBAZ: SAYI ÇOK EĞİTİM YOK

Konuyla ilgili bir açıklamada Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Canbaz’dan geldi. 

Önemli olan üniversite çokluğu değil, eğitimin kaliteli olmasının altını çizen Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Canbaz, “Geçtiğimiz yıllara oranla ülkemizde evet üniversite sayısı bir hayli artmış ama sizde biliyorsunuz ki nicelik değil asıl önemli olan niteliktir.

Bu okulların birçoğu, birkaç doçent birkaç öğretim elemanı ile ayakta durmaya çalışıyor. Olan tabiki de yine öğrencilere oluyor. Okul hayatlarında öğrenemediklerini iş hayatında öğrenmek zorunda kalıyorlar. Tabi iş bulabilirlerse bu üniversitelerin büyüklüğü neye göre seçiliyor? kampüs arazi büyüklüğü kütüphanedeki kitap sayısı evet maalesef bu bir gerçek.

Saadet Partimizin Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu hocamızın yaptığı açıklama çarpıtılarak sanki biz Ardahan’da üniversite yapılmasını istemiyoruz gibi gösteriliyor. Ne yazıktır ki bu yanlışa şehrimizin ileri gelenlerinden de düşenler olmuştur. Şunu açıklığa kavuşturalım; bizim derdimiz Ardahan’da üniversite yapılmasın değil, bizim derdimiz her sabah Ardahan sokaklarında amelelik yapmak için koşturan iki ekmek parası kazanmak için heder olan Ardahanlı kardeşlerimizin başta iş sorunu olmak üzere dertleri çözülmeye yönelik bir yatırım değil; üniversite yapılmış olmasıdır.  

Tabi buna yapılan yerinde olmayan yorumların sahibi şaşalı odalarında oturmaktan bu gerçeği göremiyorlar. Onları bir gün sabah saatlerinde Ardahan sokaklarına bu gerçeği görmeye davet ediyorum. Keşke önce bu sorunlara merhem olacak yatırımlar yapılsaydı diyeceklerine eminim.

Yaklaşık bir yıl kadar bir süre ile rektörsüz yönetilmek zorunda kalan uzun bir zaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Dekanı bulamamış olması akademisyen açığını kendi öğrencilerine formasyon vermekten aciz olması ve öğrenci kardeşlerimizin sesini duyurmak için yaptıkları protestolara iştirak edilmemesi öğrenciye değer verilmediğinin somut örneğidir. Ben üniversite yönetimini yandaş medyayı kullanarak Genel Başkanımızı hedef alan açıklamalar yerine öğrencilerine açıklamada bulunarak şeffaf ve adil bir yönetici olmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.   
 

Bu haber 1220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ardahan 75
  1 yıl önce
  Sizi ve kara mollayı anlamak mümkün değil. Camiye karşısınız, üniversiteye karşısınız. Madem genel başkanınız kara molla yanlış anlaşılmış, kendisi hayatta çıksın ne söylemek istediğini kendisi söylesin. Siz niye yanlış anlama var diye kılıktan kılığa giriyorsunuz ki. Çıksın kendisi düzeltsin.
 • Karslı
  1 yıl önce
  Madem üniversite ye karşısınız gereksiz diyorsunuz ozaman üniversite öğrenci yurdunu niye yaptınız kimler size neden peşkeş cekti oraları