Reklam
Reklam

KAR VE TİPİ DOĞU'DA ULAŞIMI VURDU

KAR VE TİPİ DOĞU'DA ULAŞIMI VURDU
01 Şubat 2020 - 15:45

Doğu Anadolu Bölgesi'nde tipiyle birlikte etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Ardahan-Şavşat Karayolundaki Sahara geçidinde ise ağır tonajla araçlara izin verilmiyor.  Erzincan-Sivas karayolundaki Sakaltutan ile Kızıldağ Geçidi'nde yoğun tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kar uyarısı yaptığı Doğu Anadolu Bölgesini kar ve tipi vurdu. Gece başlayan ve etkisini artırarak sürdüren kar yağışı sebebiyle Erzincan-Sivas karayolundaki Sakaltutan ile Kızıldağ Geçidi'nde yoğun tipi nedeniyle yaklaşık 6 saat ulaşım durdu. Çok sayıda yolcu otobüsü kar ve tipi sebebiyle akaryakıt istasyonlarında beklemek zorunda kaldı. Kayganlaşan yol sebebiyle TIR'lar yola devam edemezken, karayolları ve polis ekipleri, iş makinesi desteğiyle yoğun çalışma yürütüyor. Polis ekipleri yollarda kar yağışı ve sis nedeniyle tır ile çekici gibi ağır tonajlı araçları durdurup sürücüleri uyardı. İş makinelerinin yoğun çalışması ve kar yağışının etkisini azaltması sonrası Sakaltutan ile Kızıldağ Geçidi'nde ulaşım kontrollü olarak yapılmaya başladı.

SAHARA GEÇİDİ AĞIR TONAJLI ARAÇLARA KAPATILDI

Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle Ardahan'daki Sahara geçidinde ulaşım güçlükle sağlanıyor. Ardahan-Şavşat Karayolundaki 2470 rakımlı Sahara geçidi ağır tonajla araçların geçişine kapatıldı. Trafik ekipleri ağır tonajlı araçların geçişine izin vermezken, sürücüleri de dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Bu haber 2744 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum