Reklam

Kaftancıoğlu' nu anma ve Aşık Mazlumi Edebi kişiliği paneli

Kaftancıoğlu' nu anma ve Aşık Mazlumi Edebi kişiliği paneli
07 Temmuz 2019 - 21:39

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, başarılı bir programa daha imza atarak, Ümit Kaftancıoğlu’un öldürülüşünün 39. yılında, düzenlenen etkinlikle anıldı.

Edebiyatçı yazar Ümit Kaftancıoğlu'nu anma etkinliği ve 2. Aşık Mazlumi anma şenliklerine yoğun katılım olurken, panel verimli tartışmalarla son buldu. 

Hanak Belediyesi Düğün salonunda Edebiyatçı yazar Ümit Kaftancıoğlu' nu anma ve Aşık Mazlumi Edebi kişiliği paneline, Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Yazar Kenan Karabağ, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BUZAĞI GÜZELLİK YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Ardahan'ın Hanak  İlçesinde, bu yıl ikinci kez düzenlenen 'Aşık Mazlumi Anma Şenlikleri' kapsamında buzağı güzellik yarışması yapıldı. 

Hanak belediyesi tarafından düzenlenen 'Aşık Mazlumi Anma Şenlikleri' Hanak ormanlığı mesire alanında gerçekleştirildi. Halkın büyük ilgi gösterdiği festivalde Aşık Mazlumi'nin hayatı anlatıldı. Aşık Mazlumi'nin her yönüyle anlatıldığı etkinliğe, CHP Elzığ Milletvekili Gürsel Erol, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya ve diğer davetliler katıldı.

Hanak Belediye Başkanı Büyükkaya, burada yaptığı konuşmada ikincisini gerçekleştirdikleri şenliklerle Hanaklıları bir araya getirdiklerini söyledi.

Büyükkaya, "Mesire alanında 2'incisini düzenlediğimiz Aşık Mazlumi Şenlikleri kapsamında gurbetten gelen vatandaşlarımız ve ilçemizde yaşayanlar umarım bir arada bulunmanın ve eğlenmenin tadını doyasıya çıkarırlar" dedi.

Festival alanında, hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan buzağılar, renkli görüntüler oluşturdu. Çok sayıda vatandaşın izlediği yarışmada hayvanların sahipleri, buzağılarını adeta 'kız gibi' süsledi.

Yarışmada, Hanak ilçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinden oluşan jürinin karşısına çıkan buzağılar ırklarının özelliklerini taşıma başta olmak üzere, bacak ve kafa yapısı, kıl örtüsü ve deri elastiki yapısı gibi özellikleriyle değerlendirildi.

Jüri üyelerinin yaklaşık 1 saat süren değerlendirmesi sonucu dereceye giren buzağıların sahiplerine ödülleri verildi. Şenliklerde halk oyunları gösterilerinin yanı sıra aşıklar konser verdi.

Bu haber 2333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum