Reklam

İZMİR, KARDEŞ SÖZÜNÜ TUTTU

İZMİR, KARDEŞ SÖZÜNÜ TUTTU
11 Haziran 2021 - 18:27 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 20:19
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in daveti üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ekibi ile birlikte Ardahan’a geldi. Başkan Soyer, 2019 yerel seçimler öncesi Başkan Demir’e Ardahan için söz vermişti ve sözünü tuttu.

12 Haziran Cumartesi günü FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat hafta sonu programı Ardahan’da canlı yayın yapacak. Ardahanlı Doğan Şentürk yönetimindeki Fox TV’nin canlı yayın yapacağı Ardahan’da İzmir ile Ardahan Belediyesi arasındaki kardeş belediye protokolü çerçevesinde Ardahan’a yapılacak yatırımlar kamuoyu ile paylaşılacak.

İZMİR'İN EFESİ TUNÇ SOYER, A TAKIMIYLA İLE ARDAHAN’DA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kurmaylarıyla birlikte 3 günlük Ardahan ziyareti kapsamında İki kent arasındaki dayanışma ve dostluk ilişkilerini güçlendirme hedefiyle önümüzdeki süreçte; başta altyapı, yöresel ürünlerin İzmir belediyesi aracılığıyla pazara sunulması ile kültür, sanat, sağlık, eğitim, çevre gibi çok yönlü alanlarda ortak çalışmalar yapılacak, belediyecilik hizmetlerine dair bilgi paylaşımı dışında İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ardahan'a mali ve ekipman desteği vermesi de bekleniyor. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesinin, Ardahan Belediyesinin yıllık bütçesinin beşte biri oranında asfalt ve altyapı desteği verecek.

SOYER'İN ARDAHAN'A YAPACAĞI ZİYARET, KENTTE HEYECAN YARATTI

Tunç Soyer'in İzmir’de göreve geldikten sonra özellikle dezavantajlı kesimlerin sosyal belediyecilik kapsamında desteklenmesi ile gündeme gelmiş, tarım ve hayvancılığın gelişmesi, üreticinin kalkınması için İzmir Büyükşehir bütçesinden yaptığı devasa katkılar ile halkın takdirini kazanarak, İzmir'in Efesi lakabı ile anılmaya başlanmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in Ardahan'a yapacağı ziyarette, şehrin tek geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık alanında ortak projelerin yapılması yönünde bir beklenti yarattı. Ardahan'ın organik ürünlerinin İzmir'de pazar bulması ve entegre tesislerinin Tunç Soyer'in destekleriyle Ardahan'da kurulması İzmir'i organik gıda ürünlerine kavuşturacağı gibi Ardahan'daki üreticileri de ekonomik olarak kalkındıracağı anlamına geliyor.

DEMİR'İN HAYALİ ARDAHAN'DA İŞSİZLİĞİ BİTİRMEK

31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını büyük bir farkla kazanan Faruk Demir, seçim sürecinde söz verdiği vaatlerini hayata geçirmek için yoğun bir mesai harcıyor.
60 milyon liralık borçla belediye başkanlığını devir aldıktan sonra, belediye kaynaklarının büyük bir kısmının eski borçlara kesilmeye başlamasıyla adeta eli-kolu bağlanmış, belediye hizmetlerinin aksaması beklenirken, aldığı radikal kararlar ile belediyedeki rantları keserek gelirlerin belediye hizmetlerine aktarılmasıyla işe başlamıştı.

Göreve geldiği günden itibaren mesaisinin çoğunu Ardahan'daki göçü durdurarak herkesin aş ve iş sahibi olmasına yönelik çabaları kapsamında kısa sürede şehirde iki tekstil fabrikası başkan Demir'in girişimleri sonucunda açılmıştı.

Her fırsatta aynı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gibi kalkınmanın yerel dinamikleri desteklemek ve onlarla birlikte hareket etmekten geçtiğini ifade eden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'de, kentin organik tarım ve hayvansal ürünlerinin organizeli bir çalışma ile büyükşehirlerde pazarlanabileceğini ve buradan elde edilecek gelirin Ardahan'ı kısa sürede kalkındıracağını vurgulamıştı.

Bu kapsamda ülkedeki birçok büyükşehir belediye başkanıyla görüşerek ortak hareket etme yönündeki projelerini anlatan Başkan Demir'in bu çağrılarına ilk cevap ise İzmir'den gelmişti. 

Geçtiğimiz ay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret edip Ardahan ile İzmir arasındaki projelerini anlatan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, meslektaşı Soyer'i Ardahan'a davet etmişti. Bu daveti olumlu karşılayan Tunç Soyer, 11 Haziran'da Ardahan'a geldi. Ardahan Haber
Bu haber 1341 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şahin
    3 ay önce
    Dikkat edin önce izmir Seferihisar belediye başkanı iken belediyeye ait taşınır taşınmaz satmadik mal kalmadı. Parayı yurtdisi gezilerinde yedi. Şimdi HDP nin desteği ile izmir buyuksehir belediye başkanı oldu.ilk görevi belediyenin parası ile şato denen yeri kendine özel konut yaptı.izmir körfezini bok götürüyor.yollar ve altyapı perişan .İzmire yağmur yağdığında her yer sel ve gök.Bu başkan belediyenin malını satar çav bella yapip sözde Atatürkçü kisvesi ile yurdisinda paraları yer.Aman ardahanlı hemşehrilerim 28 yıldır izmirdeyim. Bunlarin bir hizmetini görmedik.Dikkat edin ardahani satıp yemesin.