Reklam

İZMİR'İN A TAKIMI ARDAHAN'DA

İZMİR'İN A TAKIMI ARDAHAN'DA
02 Haziran 2021 - 15:44 - Güncelleme: 02 Haziran 2021 - 15:52
İZMİR'İN EFESİ TUNÇ SOYER, A TAKIMIYLA İLE ARDAHAN’A GELİYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında ekibiyle birlikte Ardahan'a geleceği ve "Kardeş Şehir" protokolü çerçevesinde ortak projelerin hayata geçirileceği bilgisi alındı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kurmaylarıyla birlikte 3 günlük Ardahan ziyareti kapsamında İki kent arasındaki dayanışma ve dostluk ilişkilerini güçlendirme hedefiyle önümüzdeki süreçte; başta altyapı, yöresel ürünlerin İzmir belediyesi aracılığıyla pazara sunulması ile kültür, sanat, sağlık, eğitim, çevre gibi çok yönlü alanlarda ortak çalışmalar yapılacak, belediyecilik hizmetlerine dair bilgi paylaşımı dışında İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ardahan'a mali ve ekipman desteği vermesi de bekleniyor. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesinin, Ardahan belediyesinin yıllık bütçesinin beşte biri oranında asfalt ve altyapı desteği vereceği bilgisine ulaşıldı.

SOYER'İN ARDAHAN'A YAPACAĞI ZİYARET, KENTTE HEYECAN YARATTI

Tunç Soyer'in İzmir’de göreve geldikten sonra özellikle dezavantajlı kesimlerin sosyal belediyecilik kapsamında desteklenmesi ile gündeme gelmiş, tarım ve hayvancılığın gelişmesi, üreticinin kalkınması için İzmir Büyükşehir bütçesinden yaptığı devasa katkılar ile halkın takdirini kazanarak, İzmir'in Efesi lakabı ile anılmaya başlanmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in Ardahan'a yapacağı ziyarette, şehrin tek geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık alanında ortak projelerin yapılması yönünde bir beklenti yarattı. Ardahan'ın organik ürünlerinin İzmir'de pazar bulması ve entegre tesislerinin Tunç Soyer'in destekleriyle Ardahan'da kurulması İzmir'i organik gıda ürünlerine kavuşturacağı gibi Ardahan'daki üreticileri de ekonomik olarak kalkındıracağı anlamına geliyor.

DEMİR'İN HAYALİ ARDAHAN'DA İŞSİZLİĞİ BİTİRMEK

31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını büyük bir farkla kazanan Faruk Demir, seçim sürecinde söz verdiği vaatlerini hayata geçirmek için yoğun bir mesai harcıyor.
60 milyon liralık borçla belediye başkanlığını devir aldıktan sonra, belediye kaynaklarının büyük bir kısmının eski borçlara kesilmeye başlamasıyla adeta eli-kolu bağlanmış, belediye hizmetlerinin aksaması beklenirken, aldığı radikal kararlar ile belediyedeki rantları keserek gelirlerin belediye hizmetlerine aktarılmasıyla işe başlamıştı.

Göreve geldiği günden itibaren mesaisinin çoğunu Ardahan'daki göçü durdurarak herkesin aş ve iş sahibi olmasına yönelik çabaları kapsamında kısa sürede şehirde iki tekstil fabrikası başkan Demir'in girişimleri sonucunda açılmıştı.

Her fırsatta aynı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gibi kalkınmanın yerel dinamikleri desteklemek ve onlarla birlikte hareket etmekten geçtiğini ifade eden Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'de, kentin organik tarım ve hayvansal ürünlerinin organizeli bir çalışma ile büyükşehirlerde pazarlanabileceğini ve buradan elde edilecek gelirin Ardahan'ı kısa sürede kalkındıracağını vurgulamıştı.

Bu kapsamda ülkedeki birçok büyükşehir belediye başkanıyla görüşerek ortak hareket etme yönündeki projelerini anlatan Başkan Demir'in bu çağrılarına ilk cevap ise İzmir'den geldi.

Geçtiğimiz ay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret edip Ardahan ile İzmir arasındaki projelerini anlatan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, meslektaşı Soyer'i Ardahan'a davet etmişti. Bu daveti olumlu karşılayan Tunç Soyer, 11-13 Haziran tarihlerinde ailesiyle birlikte Ardahan'a geleceğini ve iki belediye arasındaki ortak projelerin detaylarının kamuoyuna açıklamasının da serhat şehir Ardahan'da yapılacağı açıklaması geldi. Haber: Yunuz Akçay Ardahan Haber
 
Bu haber 1679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • y.k
  3 ay önce
  İki yıldır bir şey göremedik. Hayırlısı bakalım.
 • Şahin
  3 ay önce
  Bu Tunç soyar izmirdeki belediyeye ait arsa ve arazileri sattı.Aman dikkat Ardahanin arazi ve arkalarını kardeş şehir ayağına satmasin sakın.