Reklam
Reklam

İSTENMİYORSUNUZ, ARDAHAN'A GELMEYİN!

İSTENMİYORSUNUZ, ARDAHAN'A GELMEYİN!
31 Mart 2020 - 13:21 - Güncelleme: 31 Mart 2020 - 14:22

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ‘evde kal’ çağrısına uymayan yurttaşlara evlerinize dönün çağrısı yaparak, “ lütfen çok sevdiğiniz Ardahan’a salgından sonra geliniz” diyerek gurbetçileri uyardı.

Ardahan’da sokakların normal hayat akışı gibi cıvıl cıvıl olduğunu belirten Başkan Demir, “Devletimiz, bilim adamları ve tüm dünya bütün iletişim yollarıyla bas bas bağırıyor lütfen evlerimizden çıkmayalım diye. Korona virüs tehlikesine karşı bizim birinci olarak almamız gereken önlem evlerimizden çıkmamak. Zorunlu ihtiyaçlar dışında lütfen hiç kimse sokakta bulunmasın.  Bugün araçla cadde ve sokaklarda gezdim. Normal hayat akışı gibi sokaklarımız cıvıl cıvıl. Bu durum böyle olmaz. Ardahan´da en alt düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Eğer bu virüs çoğalırsa; dışarıdan Ardahan’a gelen ve Ardahan’da yaşayan vatandaşlarımızın dikkatsizliği ve uyarılara kulak asmamalarından kaynaklanacaktır. Devletimizden, doktorumuzdan önce biz bireyler olarak bu virüsün yayılmaması için üzerimize düşen birinci görev evimizden çıkmamak. Bugün gördüğüm manzaradan dolayı üzüntü duydum. Lütfen uyarıları dikkate alalım evlerimizden çıkmayalım” dedi.

Bu haber 2500 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yakup tekeli
    7 ay önce
    Sn başkanım ben isanbula çalışmaya geldim bir ay önce burda kaldım malesef nasıl gelecem evime yardımcı olun bana evim çocuklarım orda