Reklam
Reklam

İşte yatırım, işte Saffet Kaya!

Ardahan siyasetinde uzun süre aktif olarak görev alan ve hayatını memleketine adayan 20.21 ve 23. Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, geçtiğimiz gün Ardahan’a gelerek şehrin ekonomisine ve sosyal alanına büyük bir katkı sunması beklenen Ardahan Alış Veriş Merkezini (AVM) inşasını yerinde denetledi.

İşte yatırım, işte Saffet Kaya!
20 Nisan 2016 - 13:40

Saffet KayaArdahan Belediyesi tarafından eski Halk Pazarı olarak bilinen yerde 2013 yılında ihalesi yapılan 2014’te inşaatına başlanan AVM’nin ilk yüklenicisi firması işi tamamlayacağını beyan etmesi üzerine devir yöntemiyle 2015 yılında Morkoç Limitet Şirketi tarafından yapımına başlanan Ardahan AVM inşaatı hızla devam ediyor. Bu yatırımın resmi ortaklarından Saffet Kaya işin maddi ve manevi yükünü sırtlanarak yaklaşık 15 milyon TL’lik yatırımın şehre kazandırılması için öncülük etti.

Ardahan Milletvekilliği döneminde şehre her gelişinde binlerce araç konvoyu ile karşılanan halkın sevgi seli içerisinde Ardahan’a gelen Saffet Kaya, milletvekili olmamasına rağmen halkın teveccühleri arasında karşılanması vatandaşlar arasında ‘Bakan gibi karşılandı’ yorumlarına neden oluyor.

Son olarak ortağı olduğu Ardahan AVM’nin inşaatı için şehre gelen Saffet Kaya’ya yine vatandaşlar büyük sevgi gösterisinde bulundu.  Şehre ayak basan Kaya,  Belediye Başkanı Faruk köksoy, İşadamı Lütfü Morkoç, AK Parti eski İl Başkanı Nusret Koyuncu, İşadamı Mitat Çoban, İnşaat Mühendisi Can Sarıçam ve İşadamı Kenan Morkoç’la beraber yapımı bu yıl tamamlanması beklenen Ardahan AVM inşaat alanını ziyaret etti.

Bu proje Kaya’nın Ardahan sevdasıdır

 Burada gerçekleştirilen toplantıda Ardahan AVM’nin önemine değinen Kaya, bu yatırımın başka yerde yapılması durumunda ticari kar olarak yüzde yüz getirisi olmasına karşın bu yatırımı serhat şehri Ardahan’a yapılmasının tek nedeninin memlekete olan sevdası olduğunu vurgulayan Kaya, “ Morkoç firması sahibi Lütfü Morkoç’a duyarlığından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Kendisini ayrıca tebrik ediyorum. İlimize büyük bir katkısı olacak bu projeye el attı. İnşallah beraber bu projeyi Ardahan’a kazandıracağız. Lütfü Bey bu projeyi alarak Ardahan’ımıza sahip çıktı. Bununla beraber yaptığı hizmetlerle Ardahanlıların gönlünde ayrı bir öneme sahip olan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy’a da verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendileriyle gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Şehrimize güzel hizmetler yaptı, Ardahanlının gönlünü kazandı. Siyasetin halka hizmet etmek olduğunu Ardahanlıya gösterdi. İnşallah bundan sonrada Ardahan’a daha güzel hizmetlerde bulunmaya devam edecek. Bu projede onun da büyük bir katkısı ve emeği var“ dedi.

15 Milyonluk bu projeyi bu yıl bitireceğiz

 Bu projenin Ardahan’a yapılması için maddi ve manevi gücünü ortaya koyduğunu anlatan Kaya, “   Yaklaşık 15 milyon TL’lik AVM’yi bu yıl inşallah bitireceğiz. Ardahan Belediyesiyle yapılan anlaşma gereği 5 yılda bitirilmesi hedefleniyordu. Ancak biz AVM’yi bu yıl bitirmeyi amaçlıyoruz. Bildiğiniz gibi daha önce inşaatının ihalesini alan firma yaşanan pürüzler üzerine projeyi devretmişti. Bir kördüğüm oluşmuştu. Bu kördüğümü el ele ve gönül gönüle vererek çözdük. Bizler siyaseti nefsimiz için asla ve asla yapmadık. Her şeyimizi memleketimiz için yaptık. Bir gram dahi hizmet ediyorsak bundan büyük haz duyduk. Bizden sonraki arkadaşlarımızında bundan sonra görevlerini en yi şekilde yapacakları şüphesiz. Bu bir nöbet değişimiydi. Bugün varsınız yarın yoksunuz. Asıl olan gönüllerde kalabilmektir ve hizmetlerle anılmaktır. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. Eğer bırakmazsak vay halimize. Bu memlekete 25 yılımı verdim. Tüm gayretimizi tüm enerjimizi, ayrım yapmadan bu memlekete hizmet etmek için harcadık. Ardahan için büyük bir önem teşkil eden bu projenin ortada kalmasına gönlümüz razı olmadı. Hemen devreye girerek gerekli işlemleri yaparak bu projenin devam etmesi için çaba sarf ettik. Bu proje Ardahanlıları heyecanlandıran bir proje olacak.  AVM projesi Ardahan’ımıza hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

Köksoy: Ardahan’ın lokomotif projesidir

 Ardahan AVM’nin şehir için bir lokomotif arz eden önemli bir proje olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Faruk Köksoy, “ Gerçekleşen bu ihale,  basın ilanıyla, ihale kanunu çerçevesinde yapılmıştır. Özellikle bunun altını çizmek istiyorum. Daha önce ihaleye tek katılımcı olarak giren ve ihaleyi alan Mahmut Bilgin ve kardeşi Şeref Bilgin ortaklığı kendi şirketlerinin talepleri üzerine devri gündeme geldi. Bizde bunu encümen onayını alarak gerçekleştirdik.  AVM Projesi 23 bin metrekare büyük bir alan. Yaklaşık 15 milyon TL’lik büyük bir proje. Bunun altına girip bu riski almak çok büyük bir iş. İşadamı Lütfü Morkoç,  bu yükün altına vücuduna koymuştur. Kendisine minnettar olduğumuzu belirtmek isterim. Sayın Vekilimiz Saffet Kaya’nın da bu anlamda Lütfü Bey’e büyük bir desteği olmuştur. Ayrıca ortaklıkta da katkısı mevcuttur. Bu manada kendilerine de şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Ardahan’ı şantiyeye çevirdik

 Ardahan’da çok güzel projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Köksoy sözlerinin devamında şunları söyledi : “ TOKİ, Altyapı, Hayvan Pazarı, Kapalı Halk Pazarı, Doğalgaz Projesi, Arıtma Projeleri, Park bahçe projeleri ve buna benzer birçok projeleri şehrimize kazandırdık.  Gerçekleştirdiğimiz tüm işler halkımızın emanetidir. Halkımız içindir ve halkın malıdır. Halkımız için inşallah daha güzel projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz"

Morkoç "Ardahan ekonomisine büyük bir katkı olacak"

Yaklaşık 15 Milyon liraya mal olacak AVM inşaat hakkında açıklamalarda bulunan İşadamı AVM ortaklarından Lütfü Morkoç, Ardahan'a yakışır bir yatırım yapmak için tüm mesailerini bu işe harcadıklarını belirterek, yapım işinin tamamlanması ardından AVM'nin Ardahan ekonomisine büyük katkı sunacağını söyledi.  

Reklam
Bu haber 24061 defa okunmuştur.