Reklam

İstanbul'da ARDAHAN GÜNLERİ devam ediyor!

İstanbul'da ARDAHAN GÜNLERİ devam ediyor!
05 Ekim 2019 - 13:21

Son dört yıldır hız kesmeden birçok önemli etkinliğe imza atan  Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de  desteklediği ‘Tanıtım Günleri’ tüm hızıyla devam ediyor.

 ARDAHAN haftası olarak ilan edilen "ARDAHAN TANITMA GÜNLERİ" İstanbul Maltepe etkinlik alanında başladı.  Ardahan Tanıtım Günleri, Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, İyi Parti Genel İdare Kurul Üyesi Erzurum Milletvekili  Muhammed Naci Cinisli, CHP Maltepe  İlçe başkanı Savaş Yücel, Sinemamızın güçlü karakterlerinden İlyas Salman, Hanak eski Belediye Başkanı Harun Tankoç, ARDAFED İş Adamları Komisyonu başkanı Ali Rıza Nasıroğlu ve ARDAFED Genel başkanı gazeteci Fakir Yılmaz ve bir çok ARDAFED yönetim kurulu üyesi ile Ardahan ilçe ve köy derneği başkanı, Yönetim Kurulu üyesi, Ardahanlı bir çok yazar, sanatçı ve kadının birlikte kurdele kesimiyle başladı.

ÇİKOLATA VE ŞEKER İKRAMI YERİNE İKİBİN ADET ÜCRETSİZ KİTAP!

Türkiye'nin Gürcistan ve Ermenistan'a sınır, beş ilçeli, bir beldeli, 234 köye sahip kenti olan Ardahan’ı tanıtma adına düzenlenen  etkinlikte, vatandaşlara çikolata ve şeker ikramı yerine ikibin adet ücretsiz kitap dağıtıldı. Birçok sanat derneğinin yanı sıra yazar, karikatürist, heykeltıraş da katılarak destek  verdi.

Öte yandan 4.ARDAHAN'I TANITMA günlerinde Ardahanlı kadının Çeyiz Sandığı Köşesi, Damal Bebeği Köşesi ve Atatürk Köşesi de açıldı.

KENTLERİ TANITMAK ÇOK DEĞERLİDİR!

 Ardahan'ın birlik ve beraberliğini sağlama adına düzenlenen ARDAHAN'I TANITMA GÜNLERİ’nde söz alan Milletvekilleri kentleri tüm özellikleri ve insanlara katacağı güzellikleri tanımanın değerli bir çalışma olduğuna dikkat çekerek, etkinliği organize edenleri kutladılar.

 Coşkulu halaylar eşliğinde açılışı yapılan "ARDAHAN'I TANITMA GÜNLERİ" halkın yoğun katılımıyla devam ediyor. "ARDAHAN'I TANITMA GÜNLERİ" 06 Ekim 2019 pazar gününe kadar devam edecek.

Bu haber 3491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum