Reklam

İSMET YILDIZ: ŞAHSIMA İFTİRA ATTILAR

İSMET YILDIZ: ŞAHSIMA İFTİRA ATTILAR
25 Mart 2019 - 23:01

Ardahan Çıldır İlçesi Eski Beyrehatun Köyü Muhtarı İsmet Yıldız, geçtiğimiz aylarda, jandarmayla yaşadığı bir olay nedeniyle kendisi hakkında çıkan dedikodulara tepki göstererek, vatanına, milletine, bayrağına bağlı bir birey olduğunu ve devletle işbirliği içerisinde hareket ettiğini ifade etti.

 Eski Beyrehatun Köyü Muhtarı olan aynı zamanda 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar köyünde muhtar adayı olan İsmet Yılmaz, alkollü olarak araç sürdüğünü, kendisini durduran jandarma ekiplerinin kendisine yardımcı olduğunu, yapılan işlemlerin ardından kendisinin olay muhalinden ayrıldığını, bir muhtar olarak bu duruma düşmesini kendisine yediremediği için yolda aracını durdurup havaya ateş açtığını dile getirdi.

BU TÜR DEDİKODULARLA BENİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Kamuoyunda lanse edildiği gibi, Jandarmaya silah çekme gibi bir durumunun olmadığını, Jandarma ekiplerine, “Siz kimsiniz, Ben Cumhurbaşkanın adamıyım bana kimse ceza kesemez” gibi bir söylem kullanmadığını anlatan Muhtar Yıldız, “O gün çok fazla alkollüydüm. Fazla alkol aldığımdan bunu taşıyamadım. Jandarma beni durdurdu, gerekli işlemler yapıldıktan sonra tekrar yola devam ettim. Kendime çok kızdım, bir muhtar olarak nasıl bu duruma düşerim diye kendime sitem ettim ve aracı durdurup havaya ateş açtım. Silah sesleri üzerine jandarma ekipleri tekrar geldi, silahımı jandarmaya teslim ettim ve karakola götürülmek suretiyle gerekli işlemler yapıldı. Olay anlatıldığı gibi ben jandarmaya karşı herhangi bir girişimde bulunmadım. Vatanına, bayrağına bağlı bir insanım. Devletle işbirliği içerinde olan, kurum müdürleriyle, kaymakamla sürekli iletişim halinde olan bir muhtarım. Bunun başta köylülerim olmak üzere bütün kamuoyunun bilmesini istiyorum” dedi.

KÖYÜME TAZİYE VE ÇOBAN EVİ YAPTIRDIM

Muhtarlık görevime devam ettiğini, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde de tekrar köylülerinin ısrarı üzerine muhtar adayı olduğunu kaydeden Yılmaz,” Muhtar olarak 5 yıl boyunca köyüme hizmet ettim. Beni çekemeyen bazı çevrelere kamuoyunda bu olayla beni yıpratmaya çalıştılar. Hakkımda çıkan haberleri kullanarak toplumu yanlış bilgilendirdiler. Olaya açıklık getirmek için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Köyüme 5 yıl boyunca yayla yollarını yapımı ve yaylaya elektrik gelmesini sağladım. Köyüme taziye evi ve çoban evi yaptırdım. Arazi yolu ve nahır yolunu yeniden dizayn ettirdim. Köyümde tarafsız ayrımcılık yapmadan hizmet etmeye çalıştım. Köyümün sorunlarını en üst seviyede her toplantıda dile getirdim. Hakkımda üretilen bu dedikodulara itibar etmesin. Hep söyledim yine söylüyorum Allah devletimize zeval vermesin” açıklamasında bulundu.

Eski Beyrehatun Köyünün sevilen muhtarı olan İsmet Yıldız’ın 31 Mart’ta tekrar muhtar olarak seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bu haber 2328 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Engin kaplan
  1 yıl önce
  Başın dik alnın ak biz seni dürüstlüğün kişiliğin ve karakterinin soy adın gibi yıldız gibi tertemiz bir insan olduğunu biliyoruz her daim yanındayız seninleyiz alaattin kap*** torunu nurettin kap*** oğlu yeğenin ENGİN KAPLAN
 • Serhat bahca
  1 yıl önce
  Kim iftira atmış çok merak ettim doğrusu iftira atanların isimlerini söyleyin bu olaydaki şahsın yanındakiler tanık sonra bu olay olalı çok oldu neden secim onu bu konu gündem de oy için başka bir nedeni yok
 • erol kaplan
  1 yıl önce
  bu talihsiz olay herkesin başına gelebilir amcam oğlu sayın ismet yıldız taktir edilecek bir insandır vatanına milletine bağlı saygı değer biri olarak tekrar aday oluşunu eskibeyrahatun köyü arzulamaktadır başarılar diliyorum selamlar olsun serhat şehri güzel ardahanıma