Reklam
Reklam

İŞÇİ ÇIKARMADILAR, İSTİHDAM SAĞLADILAR

İŞÇİ ÇIKARMADILAR, İSTİHDAM SAĞLADILAR
15 Ocak 2021 - 23:33
Dünyanın başına bela olan yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle Kısa Çalışma Ödeneğine başvuru yapmadan işçi çıkarmayan ve yeni işçi alarak istihdam artışı yapan İşletmelere başarılı kurumlar arasında yer alan İŞKUR Ardahan İl Müdürlüğü aracılığıyla teşekkür belgesi verildi.

İşletmelere belgelerinin verilmesi dolayısıyla düzenlenen programa Vali Hüseyin Öner´in yanı sıra Belediye Başkanı Faruk Demir, Vali Yardımcıları Mustafa Gürbüz, Cem Gümrükçü, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, İŞKUR Ardahan İl Müdürü Ahmet Sonkaya, Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Araş Edaş Ardahan İl Koordinatörü Meryem Akpınar, kamu kurum temsilcileri ve istihdam artışı yapan firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Öner, tüm dünyayı ve ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgın hastalığına rağmen işçi çıkarmayan ve yeni işçiler istihdam ederek sürece katkı sağlayan işletmelere teşekkür etti. Vali Öner’in konuşmasının ardından 46 işletmenin temsilcilerine teşekkür belgeleri verildi.
 
Bu haber 2369 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ardahan merkez
    6 ay önce
    tanınmış büyük işletmeler tanınmış iş insanları evet çoğu doğru iş yürüttü haketti ama bazı işletmelerde sikortasız işçi çalıştırmasına rağmen ortada bıraktıkları alay eder gibi işine son verilenler oldu şahit oldum buna Ardahan’da tanınmış bir iş insanı bunu yapan devletten ödenek almasına rağmen çoluk çocuk sahibi o*** insanı hem sikortasız çalıştır hemde alay edercesine işine son ver ismini vermek istemiyorum ama Allah var kardeşim yapmayın.