Reklam
Reklam

İNSANLIK YAPTI AMA BEDELİ AĞIR OLDU!

İNSANLIK YAPTI AMA BEDELİ AĞIR OLDU!
30 Nisan 2021 - 12:56 - Güncelleme: 02 Mayıs 2021 - 15:04
Yolda mahsur kalan Afgan uyruklu iki kişiyi hallerine acıyıp aracına aldı, ceza yemekten kurtulamadı. Olay Ardahan-Şavşat karayolunda yaşandı.

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki Burak Polat, geçen hafta hayvan almak için gittiği Artvin’e bağlı Şavşat’tan dönüş yaparken yol kenarında çaresizce bekleyen birisi hasta olan iki Afganlıya rastladı. Ancak insanlık vazifesi gereği kamyonuna bindirdiği Afganlılarla birlikte Ardahan’a hareket eden Burak Polat’ın yaptığı bu iyilik kendisine pahalıya mal oldu. Sulakyurt (Sarzep) köyü yakınlarında uygulama yapan Jandarma ekiplerine takılan çiftçi Polat, beraberindeki Afganlılarla birlikte İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Evli ve 3 çocuk babası olan Burak Polat’a, Afganları kimliksiz oldukları ve yasal olmadığı gerekçesiyle arabasında taşıdığı için 4 bin TL para cezası kesildi.

Uğradığı haksızlık karşısında 23 Şubat gazetesi ve Ardahan haber yetkililerine konuyu ileten Burak Polat, hakkında uygulanan cezai işlemin kaldırılmasını istedi. Son derece üzüntülü olduğunu belirten Polat, devamında şunları kaydetti: “Geçen hafta hayvan almak için arabamla Göle’den Şavşat’a gitmiştim. Akşamüzeri dönüş yaparken bir kamyoncunun Şavşat Dağı yakınlarında kendilerini indirdiğini öğrendiğim iki Afgan vatandaşını gördüm. Önce 155’i aradım yardıma gelsinler diye, bana valiliği ara dediler. Ancak mesai saati geçmişti ve valiliğin numarasını da bilmiyordum. Adamlardan biri de ameliyatlıydı, baktım ağrısı vardı. Üstelik o esnada yağmur da yağıyordu, Allah rızası için acıyıp arabama aldım. Yolda gelirken Sarzep’in orda Jandarma yolumu kesti. Bana ‘bunların ne işi var, neden arabana aldın, bıraksaydın ölselerdi sana ne’ dediler. 4 milyar para cezası verdiler, cezaya itiraz ettim. Öğrendiğim kadarıyla ertesi sabah Afganları serbest bırakmışlar. Bu kadar insafsızlık olmaz. İnsanlık öldü mü, kaçakçılık mı yaptım yani. İnsanlık yaptık ama yaptığımız insanlığın bedelini ağır ödedik.” Haber: Özgür Evliyaoğlu / Ardahan Haber
Bu haber 1213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • posoflu
  2 ay önce
  birazda doğru söyleyin yakalamasıydı götürüp çobanlık veya nökerlik yaptıracaktı yaka***ınca kıvırdı tabi
 • 5N1K
  2 ay önce
  Nerden biliyorsun sen kahin misin posoflu?..Insanlara durduk yere kara çalmak,gazetecilikte yer almaz.Bilmiyorsun öğren. Her afganla yaka***an suçluysa vay halimize!