Reklam
Reklam

İLTER AVŞAR: ARDAHAN İSMİNİ DÜNYAYA TANITTI

İLTER AVŞAR: ARDAHAN İSMİNİ DÜNYAYA TANITTI
10 Şubat 2021 - 15:42
Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Başkanı İlter Avşar, eğitime yapmış olduğu katkılarının yanı sıra, Ardahan’ın kültürünü ve mutfağını 20 yıldır tüm Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Avşar, büyük paralar harcanarak yapılmasını gereken tanıtımları tek başına yaparak büyük bir fedakarlık örneği gösteriyor.

Ardahan'da "Kodla Üret Ardahan Projesi" kapsamında 3. kodlama ve robotik atölyesiyle Ardahan’a Türkiye birinciliği kazandıran, ardından Çin’de yapılan yarışmada Ardahanlı öğrencileri Dünya’da ilk 10’a girmesine katkı sunan Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı ve bölgemizin sevilen iş insanı İlter Avşar, Türkiye’nin en çok izlenen ulusal kanallarında Ardahan’ı tanıtıyor. Avşar, son olarak ATV televizyonunda yine Ardahan’ın tanıttı.
İşletmeciliğini Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Başkanı iş insanı İlter Avşar’ın yaptığı Maltepe sahilinde özellikle Kars ve Ardahanlı hemşehrilerimizin kendi evi olarak gördükleri Avşar Kaz Tandır, yine bir ilke imza atarak bölgemizin ürünlerini tanıttı.

KGK'DAN AVŞAR KAZ TANDIR'A ZİYARET

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ardahan İl temsilcisi Özkan Karakaya’nın da ziyaret ettiği İş insanı ve Bölgemizin Turizm Elçisi İlter Avşar, Ardahan ve bölge ile ilgili birçok projesinin olduğunu ve bu konuda çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

ARDAHAN İSMİNİ DÜNYAYA TANITTI

Ardahan’a değer katan, Ardahan’ın ve bölgenin reklamını en iyi şekilde yapıp tanıtan Avşar, Ardahan yöresel yiyecekleri olan Kaz eti, Kaşar Peyniri, Tere Yağı, Kımı Turşusu, Kete, Feselli, Kesme Aşı, Ardahan Organik Balı, Çeçil Peyniri ve Kaz çorbasını tanıtarak bölgede yaşayan çiftçilerin ürünlerinde talep artışı yaşanmasına vesile oldu. İlter Avşar, ayrıca memleketi Ardahan’da Kaz yetiştiricisi Köylülerden alım garantisi ile her yıl sonbaharda köylülerden binlerce Kaz satın alıyor.

İLTER AVŞAR, EKRANIN ARANAN YÜZÜ OLDU

Fox TV başta olmak üzere Ardahan’ın yöresel ürünlerini ATV, Kanal D, SHOV TV,  Kanal 7, Mısır Al Şark TV, Uçankuş, Star TV, Kanal 360, Beyaz TV gibi birçok kanalda tanıtan Avşar, Türkiye’nin en çok dinlenen Best Fm ve Star radyo başta olmak üzere, birçok radyo dinleyicilerine bölgemizin sesini ulaştırıyor ve hemşehri birlikteliğine büyük önem veriyor.
 
Bu haber 1666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HAKAN KISACA
    3 ay önce
    İlter Avşar a ve Özkan beye Çok Teşekkürler İkiside Memleket Sevdalısı