Reklam

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ERKAN ÖZDEMİR'DEN UYARI

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ERKAN ÖZDEMİR'DEN UYARI
23 Mart 2020 - 17:28

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını ile ilgili Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya, Ardahan İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir’i makamında ziyaret etti.

Merkezi Hükümet ve ilgili Bakanlıkların Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulamaya aldığı kararların Vali Mustafa Masatlı Başkanlığında sorunsuz bir şekilde uygulandığına dikkat çeken Özdemir, vatandaşların uyarıları dikkate alınmasını isteyerek, dışarı çıkmaması konusunda ısrarcı oldu.

Özdemir, “İlimizde her hangi olumsuz bir vaka şu ana kadar yaşanmadı. Ancak biz kurum olarak tüm tedbirleri alarak olası tüm olumsuzluklara karşın hazırlıklıyız. 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşların kesinlikle dışarı çıkmamasını ve Devletimizin koyduğu sokağa çıkma yasağına uymalarını, öncelikle kendi sağlığı, aile bireyleri ve toplum için önemlidir. Devletimiz ve tüm yetkililer, 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan tüm vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Önlem var korkuya ve paniğe gerek yok ancak, şehir dışından gelen hemşerilerimizin Devletin ilgili kurum yetkililerine kesinlikle bilgi vermeleri neticesinde olası bir salgını önlemiş oluruz. Aksi takdirde hasta olduğunu bilmeden aile bireylerine ve çevresine bu salgını yayma tehlikesi vardır. Sınırlı olan yatak kapasitemiz nedeniyle, çevre illere de sevk ve hasta kabulü yapılmadığı için bu konuda zor durumda kalabiliriz. Umreden gelen hacılarımız karantina altına alınırken, Gürcistan ve Türkiye arasında yük taşımacılığı yapan tır şoförlerine yönelik bir karantina uygulanmaktadır. Bizim isteğimiz vatandaşların uyarıları dikkate almalarını ve sağlık camiasına yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

Bu haber 2913 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları