Reklam
Reklam

HÜSNÜ BEDİROĞLU: İBREYİ ARDAHAN'A ÇEVİRMELİYİZ

HÜSNÜ BEDİROĞLU: İBREYİ ARDAHAN'A ÇEVİRMELİYİZ
07 Ağustos 2020 - 19:06 - Güncelleme: 09 Ağustos 2020 - 15:00

Doğu Haber Gazetesi ve Kent Hayat Dergisinin İmtiyaz sahibi usta kalem, tecrübeli ve saygın gazeteci Hüsnü Bediroğlu, tatilini memleketi Ardahan’da geçirdi. Bediroğlu, 23 Şubat Gazetesini ziyaret ederek gündeme ilişkin KGK Ardahan İl Temsilcisi Gazeteci Özkan Karakaya ile değerlendirmelerde bulundu.

Ardahan’ın kurtuluşu üretimden geçer diyen Gazeteci Bediroğlu, “Ardahan tarım ve hayvancılığın merkezidir. İl Yöneticileri, Girişimci İş İnsanlarını Davet ederek yatırımlara teşviki daha büyük önem taşır. Bunun yanında arcılık çok önemli bir sektördür. Ardahanlı üretecek başka şansı yoktur. Tarımla uğraşacak, zaman ayıracak ve ter dökecek. Bölgemizde fabrika yok, işsizlik ülkenin olduğu gibi Ardahan’ın da temel sorunudur. Ardahanlılar, işsizliğini kendileri çözecektir. Bu da tarımla uğraşacak, profesyonel hayvancılık, yani besi ve süt hayvancılığı yapacak. Pandemi süreciyle birlikte Batı ve büyük metropoller bitti. Ardahan geri dönüşlere hazırlıklı olmalı. Ardahan’ın geleceğini iyi görüyorum, bölgemizin değerini iyi bilmemiz lazım” dedi.

Dedi kodu kültürü, birbirini çekememe, iftira, kötü ve art niyetli düşüncelerini sosyal medya üzerinde yayma ve kaleme dökme, hemşeri bilinci ve kültürü gelişmeyenlerin dikkate alınmaması gerektiğine vurgu yapan Gazeteci Husnü Bediroğlu: “Ardahan’ı küçük düşürmenin, yöneticilerine hakaret etmenin kimseye faydası olmaz. Herkes durduğu yerde sorumluluğunu iyi bilmeli ve ona göre adım atmalıdır. Burası hiç kimsenin babasının çiftliği değil, ortak noktamız Ardahan’ın gelişmesi, büyümesi ve sorunlarının çözümü konusunda çalışma yapmaktır” şeklinde konuştu.

Hemşerimiz Prof. Dr. Esfender Korkmaz’ın Ardahan’a her zaman katkı sunduğunu, hemşeri canlısı olduğunu ve İstanbul’da Ardahanlıların büyüğü konumda olduğunu da aktaran Bediroğlu, “Biz Ardahan’a katkı sunan, yatırım yapan, Ardahan’ın önünü açan sağcı solcu olduğuna bakmaksızın herkese sahip çıkmalıyız. Prof. Dr. Esfender KorkmaZ, daima hemşerilerinin bütünlük içerisinde büyümeleri noktasında her zaman yanlarında olmuş ve olmaya devam etmekte olan büyük değerimizdir” ifadesini kullandı.

Bu haber 2516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum