Reklam

HİZMETE AK PARTİLİ ENGELİ

HİZMETE AK PARTİLİ ENGELİ
12 Kasım 2019 - 12:13 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 - 12:27

HALK İÇİN VERİLECEK HİBE AMBULANSA AK PARTİ MECLİS ÜYESİ ENGEL OLDU

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın girişimleriyle Ardahan Belediyesine kazandırılacak olan hibe ambulansın alımına AK Partili Meclis üyelerinin engel olduğu ortaya çıktı. 

ARDAHAN’DA İKİNCİ ESENYURT VAKASI

Bilindiği gibi, Mülkiyeti Esenyurt Belediyesi’ne ait olan ancak sekiz yıl önce eski başkan Necmi Kadıoğlu’nun vakfına tahsis edilen 25 dönümlük arsanın yeniden Esenyurt halkına kazandırılıp 160 bin öğrenciye okul yapılması için harekete geçen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, konuyu meclis gündemine getirmiş, yapılan oylamada MHP’nin çekimser AKP’nin ret oylarıyla çoğunluk sağlanmadığı için ret olmuştu. Şimdi buna benzer olay Ardahan’da yaşanıyor.

DEMİR: BELEDİYEYE 15 HİBE ARAÇ KAZANDIRDI, 8 MİLYON 600 BİN TL KASADA KALDI

Ardahan yaklaşık 25 yılın ardından 57 milyonluk borç ve kiralık araçlarla Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi tarafından devralındı. Cenaze aracı dahil bütün binek araçları kiralık olan belediye, kasasından bugüne kadar 8 milyon 600 bin TL kiralık araçlara ödeme yapıldı. 31 Mart’ta Ardahan’ın belediye başkanı seçilen ve aynı zamanda 21. Dönem Ardahan milletvekili olan Faruk Demir kendi kişisel çabalarıyla belediyesine 6 ay içinde 15 hibe araç kazandırdı. 

Seçildiği günden bu yana ılımlı siyaset güden Başkan Demir, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın destekleriyle de belediyesine bir ambulans kazandıracaktı ki; AK Partili meclis üyelerinin engeline takıldığı ortaya çıktı.

Olayda adı öne çıkan AK Parti'li meclis üyesi Ömer Yılmaz, 8 Kasım Cuma günü meclis toplantısını izin alarak terk etmiş ve o tarihte şehre gelen milletvekili Orhan Atalay’ın il teşkilatı ile olan toplantısına katılan AKP’li meclis üyesi Ömer Yılmaz, milletvekiline bu sözlerle  tepki göstermiş:

 ''Siz bizlere sormadan Belediye Başkanı Faruk Demir’in isteği üzerine 2 tane araç için girişimde bulunuyorsunuz bizim müdahalemiz sonucu bunu yapamadınız biz CHP'li bir belediyeye bunu yaparsak seçmenimize yarın nasıl cevap vereceğiz.’’

AK Partili Ardahan Meclis üyesi Ömer Yılmaz’ın bu ifadeleri Ardahanlılar tarafında da tepkiyle karşılandı.

Bu haber 4429 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • aytekin başdemir
  7 ay önce
  öncelikle sayın ardahan belediye başkanımız faruk demir abimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum allah razı olsun diyeceğimize adamın önüne engel koymamız yanlıştır bence bu devirde akşamdan sabaha baba oğula beş tl borç vermiyorken sayın başkanımız faruk demir abimiz tüm araçları şak diye belediyenin önüne topladı halkımızın hizmetine sundu yoksada halen kiralık araçlara çuvallar dolusu para ödeyecektik bence burda partiliği bir tarafa bırakmalıyız biz bu güzel şehirde yaşıyoruz ata baba yurdumuz anamızın babamızın dedelerimizin ecdatlarımızın kabirleri bu topraklarda yatıyor bizlerde birgün bu topraklarda yatacağız para pul mal mülk gelip geçicidir mevki makam geçicidir güzel işlere imza atalımki asırlarca dillere destan olsun peşinden allah razı olsun desinler diyorum herkese saygılarımı sunuyorum
 • Ali
  7 ay önce
  Ardahan her zaman kazansın isteim.Sayın milletvekilleri önce kendi partisini bulunduğu belediye meclis üyelerine de bilgi vermesi doğru olurdu. Şahıs çıkarları düşünmeden hareket edilmeli. Vekilimiz bu çabalarını daha öncede beklerdik Ardahan'da iyi çalışan bir ekip olsaydı kayıp etmezdim.
 • Zorba...
  7 ay önce
  Vay anasını Orhan Atalay, Faruk Demir ambu***s alacakmışta Ak partili üye engel olmuş................ Pah Pah Pah hele işe bak... BAŞKAN bir konser daha ver bir ambu***s al dert ettiğin işe bak sen yahu..
 • Bülent Timur
  7 ay önce
  Ömer çok ayıp etmişsin