Reklam
Reklam

HEYELANLI YOLDA ÖLÜM TEHLİKESİ

HEYELANLI YOLDA ÖLÜM TEHLİKESİ
24 Haziran 2021 - 20:04
Ardahan Göle arasında bulunan karayolunun 8. Km’de meydana gelen heyelan, 8 aydır yapılmayı bekliyor.

Geçtiğimiz yıl Ardahan Göle Karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yol büyük tehlike arz ederken, heyelan bölgesinde ki yolun çökmesi kazaların yaşanmasına yol açıyor. Heyelan nedeniyle yolun büyük bölümü kayarken, büyük çatlaklıklar ve yarıklar oluştu. Havaların yağmurlu geçmesi durumunda yolun tamamen kayacağını belirten araç sürücüleri, Karayolları Bölge Müdürlüğünü göreve davet ediyorlar.

YOL TRAFİĞE KAPANABİLİR

Yolun yaklaşık 100 metre genişliğinde heyelan nedeniyle kaydığını ve iki aracın aynı anda geçmesine fırsat verilmezken, heyelanlı bölgede bulunan yolda kaymalar devam ediyor. Yaşanan bu durum nedeniyle Ardahan Göle Karayolunun her an için trafiğe kapanacağını belirten araç sürücüleri,  yetkililere çağrıda bulunarak, heyelanlı yolu kullanmaktan büyük korku yaşadıklarını dile getirdiler.

8 AYDIR MÜDAHALE YAPILMADI

Karayolları Bölge Müdürlüğünün yola erken müdahale etmemesi durumunda sorunun büyüyerek devam edeceğini dile getiren araç sürücüsü İdris Çelenk, “Karayolları daha neyi bekliyor, 8 aydır heyelanlı bölgede bulunan tehlikeli yolu kullanıyoruz. Burası uluslararası bir yoldur. Bölgemizde yaz sezonu kısa olduğu için bir an önce kayan yolu yapmalarını istiyoruz. Yolda yaşanan heyelan nedeniyle derin çökmeler, metrelerce yarıklar ve çatlaklar ciddi tehlike arz ediyor” dedi.
 
Bu haber 1459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum