Reklam

HDP TBMM ve Kocaeli adayları Ardahanlı!

HDP TBMM ve Kocaeli adayları Ardahanlı!
23 Şubat 2019 - 12:20

HDP'nin Meclis Başkanı adayı İzmir Milletvekili Ardahan Merkeze bağlı Sulakyurt Köyü ( Sarzep )Serpil Kemalbay Pekgözegü oldu. Pekgözegü'nün adaylık başvurusunu HDP Grup Başkanvekili Kurtulan, Geçici TBMM Başkanı Celal Adan'a sundu. HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Meclis Başkanı adayı oldu. 

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar ve bir grup partili milletvekiliyle beraber, Geçici TBMM Başkanı Celal Adan'ı makamında ziyaret etti. Fatma Kurtulan, Pekgözegü'nün aday olarak gösterilmesine ilişkin dilekçeyi, Geçici Meclis Başkanı Celal Adan'a teslim etti.

HDP KOCAELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DA ARDAHANLI OLDU

 HDP Kocaeli'de İstanbul Milletvekili Av. Züleyha Gülüm'ü aday gösterme kararı aldı. HDP Kocaeli’de Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi. HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ün Kocaeli Büyükşehir Adayı olduğu ve önümüzdeki hafta şehre gelerek çalışmaya başlayacağı öğrenildi.

Züleyha Gülüm, Ardahan doğumlu. Züleyha Gülüm, ilk Öğrenimini Sultan Murat İlk Okulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini Sefaköy Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Züleyha Gülüm, 1999 yılından bu yana serbest avukatlık yaptı. Züleyha Gülüm halen 27. Dönem HDP İstanbul Milletvekili olarak Meclis’te ve aynı zamanda Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi.

Bu haber 2004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum