Reklam

HDP Genel Başkanı Temelli Göle'ye geliyor!

HDP Genel Başkanı Temelli Göle'ye geliyor!
26 Şubat 2019 - 23:28

AK Parti ve MHP’nin ittifak yaptığı Ardahan İl Merkezinde aday çıkarmayan HDP, Göle’de Nizamettin Öztürk ve Akgül Manduz’la seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

İlçede eş Belediye Başkan adaylarına destek için HDP Genel Başkanı Sezai Temelli’nin 2 Mart Cumartesi günü Göle’yi ziyaret edeceği öğrenildi. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Göle Belediye Başkan adayı Nizamettin Öztürk, “2 Mart Cumartesi günü saat 13.00 da eş genel başkanımız Sayın Sezai Temelli Hapan mevkiinde ki seçim irtibat büromuzun açılışına katılacaktır. Seçim irtibat büromuzun açılışına bütün halkımız davetlidir” ifadesini kullandı. 

Nizamettin Öztürk, ayrıca Göle’de HDP’nin CHP’yi desteklediği yönünde çıkan iddialarının doğru olmadığını ifade ederek,“31 Mart yerel seçimlerinde Göle ilçemizde genel merkezimiz beni ve Akgül Manduz’u aday olarak görevlendirmiştir. İlçemizde yaptığımız seçim çalışmaları kapsamında toplumu aldatıcı ve kamuoyunu yanıltıcı bazı duyumlar karşısında bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Bizim CHP ve adayını desteklediğimiz yönünde bizzat CHP adayının ve CHP teşkilatının propaganda yaptığı duyumunu almış bulunmaktayız. Biz parti olarak hem İl Genel Meclisi için hem de belediye başkanlığı için adaylarımızla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bizler 31 Mart yerel seçimlerinin demokratik bir ortamda yapılmasını istiyoruz. Asılsız söylemlerde bulunarak seçmenimizden oy isteyenler bilmelidirler ki Halkların Demokratik Partisi (HDP) 31 Mart Yerel Seçimlerinde vardır sahadadır ve aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Gittiğimiz her yerde seçmenin partimize desteğini görmekteyiz. Yapılan asılsız söylemler etik olmadığı gibi ahlaki de değildir. Eş başkan adayımızın bayan olması yaptığımız çalışmalarımızda bayanların çok rahat bir şekilde sorun ve sıkıntılarını kendisiyle paylaşması ve çözümü noktasında bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Ben burada bütün adaylara sesleniyorum. Açık çağrımızdır! Gelin Yerel basın huzurunda, tüm kamuoyuna açık bir platformda, bu şehrimiz üzerine konuşalım. Şehrimize doğasına uygun bir kimlik kazandıracak projelerimizi halkımızla paylaşalım. Arzumuz seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesidir, kazanan halkımız olsun. Bu düşüncelerle halkımızı selamlar saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.  
 

Bu haber 1770 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum