Reklam

HDP'DEN YETKİLİLERE ÖNEMLİ ÇAĞRI

HDP'DEN YETKİLİLERE ÖNEMLİ ÇAĞRI
24 Eylül 2021 - 13:34
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan İl Teşkilatı, şehrin göbeğinde yer alan ve birçok olumsuz olayın yaşanmasına yol açan alkollü eğlence işletmelerinin kent merkezi dışına taşınması için bir imza kampanyası başlattı.

Ardahan'da Kaptanpaşa Mahallesinde geçtiğimiz hafta çıkan kavga sonucunda genç yaştaki bir kişinin yaşamını yitirmesi, kamuoyunda tepki seslerinin yükselmesine neden oldu. Şehir dışından gelen vatandaşların hemen hemen hiç uğramadığı eski adıyla Kars Caddesi olarak anılan muhitte gazinolardan dolayı çevredeki işyeri sahipleri ve halk da oldukça rahatsızlık duyuyor.

Bölgedeki itici profilin artık değişmesini isteyen esnaflar, son yaşanan ölümlü kavganın kırılması noktası olduğu görüşündeler. Devlet yetkililerini göreve çağıran Kaptanpaşa Mahallesi sakinleri ve çok sayıdaki işletmenin sesine ilk olarak kulak veren HDP oldu.

Söz konusu mevzuda hassasiyet göstererek bir girişimde bulunan HDP İl Örgütü, üyeleriyle birlikte hem esnafla buluştu hem de Valilik ve Belediyeye başvuru yaparak müzikli eğlence yerlerinin toplumu rahatsız etmeyecek noktalarda çalışmalarını sürdürmelerini talep etti. Konuya dair bir açıklama yapan HDP Ardahan İl Başkanı Avukat Yaşar Kaya, başlattıkları imza kampanyasına bütün Ardahanlıların destek vermesi gerektiğini ayrıca Belediye ve Valiliğinde bu istekleri karşısında harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.
Haber: Özgür Evliyaoğlu- Ardahan Haber
 
Bu haber 1594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Saffet YİLDİRİM
    1 ay önce
    Toplumsal düzenin kişi veya kişilerce zevk ve eğlence adıyla bozmaya yönelik ve aynı zamanda provakatif olaylara meydan vermemek adına HDP ve İl yönetiminin çabalarını destekliyorum; diğer STK ve kuruluşlarında duyarlı olmaya davet ediyorum.