Reklam
Reklam

HDP Ardahan'da aday çıkaracak mı?

HDP Ardahan'da aday çıkaracak mı?
30 Ekim 2018 - 20:14 - Güncelleme: 30 Ekim 2018 - 20:26

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan İl Başkanı Ergün Koç, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan mahalli seçimlerde HDP olarak Ardahan’da kendi adayları ile seçime gideceklerini açıkladı.

Gazetemizi ziyaret eden Başkan Koç yaptığı açıklamada,  şu ana kadar HDP’den Ardahan Belediye Başkan aday adayı olmak için 5 adayın hazırlık yaptığını, şehircilik anlamında, doğaya, insana, yeşile değer veren,  projeleriyle halk karşısına çıkan güçlü bir adayla seçime gireceklerini, adayın Türk yada Kürt kökenli olmasının önemli olmadığını deklare etti.

HDP’nin Ardahan’da göstereceği Belediye Başkan adayını halka soracağını, halkın görüşü alınarak Başkan adayının belirleneceğini söyleyen Başkan Koç, “Bir kere HDP’nin Ardahan Belediye Başkanı bu şehirde yaşayıp halka dokunan, tabanın benimsediği bir isim olması gerekmektedir. Güçlü bir programla halkın karşısına çıkacak, önemli projelerle halka hitap edecek, halkın sevdiği bir aday olması önceliğimiz olacaktır. HDP Genel Merkezimiz tarafından böyle bir aday profili üzerinde çalışıyoruz.  HDP bütün Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da en güçlü adayla seçime gidecektir. Şu ana kadar 5 aday adayı arkadaşımız Başkanlık için müracaat hazırlığında olduğunu öğrendik. Partimizin aday müracaatlarını almasıyla adaylarımızda ortaya çıkacaktır. Şu an için isim vermemiz doğru olmaz. ” dedi.

İKTİDAR YENİ MAHALLEYİ DAĞITMAYA ÇALIŞIYOR

Ardahan’da halkın yüzde 65’nin iktidara destek vermediğini ve iktidara destek vermeyen bu kitlenin yerel anlamda destek görmediğini, ötekileştirdiğini söyleyen Başkan Koç, “Sonuçta iktidar partisinden pay alamayan, iktidar partisine oy vermeyen Ardahan’da yüzde 65’lik bir kitle mevcut. Bu halk belli bir süre sonra yerel anlamda destek göremediği için şehirden göç etmek zorunda kalacak. Bugün Yeni Mahalle örneğini göz önünde bulundurursak köprünün şehir kısmına bakan tarafına 7 kat bina yapım ruhsat veriliyor. Ancak köprünün diğer tarafına 2 kat bina ruhsatı veriliyor. Burada iktidarın temel düşüncesi Yeni Mahalleyi dağıtmaktır. Bunun için proje geliştiriyorlar. Halk göçe zorlanmak istenmektedir. Halkın bu konuları iyi bilmeleri lazımdır. Diğer mahalleler gibi Yeni Mahalle Ardahan için çok önemlidir” diye konuştu.

DAMAL’DA ADAY, HANAK’TA İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ

Halkların Demokrat Partisi olarak Göle’de, Damal’da, Köprülü beldesinde Belediye Başkan adaylığı için hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden Başkan Koç, “Hanak İlçesinde Belediye Başkan adayı göstermeyeceğiz ama İl Genel Meclis adaylığı için güçlü bir aday çıkaracağız.  Bunun yanında Damal’da HDP olarak Belediye Başkan adayı çıkaracağız. Göle Köprülü Beldesinde yine HDP’den Başkan aday çıkaracağız. 31 Mart seçimleri HDP için başarılı bir seçim olacaktır” ifadelerine yer verdi.

HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan mahalli seçimler öncesi Ardahan’a gelerek HDP İl binasında partililerle bir araya geldi. HDP’nin Ardahan ve Türkiye’de yerel seçim strateji üzerine değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Dr. Habip Eksik, partinin üst düzey yöneticileriyle toplantı gerçekleştirdi.  

Bu haber 3464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum