Reklam
Reklam

HAYVAN PAZARI KİRAYA VERİLECEK

HAYVAN PAZARI KİRAYA VERİLECEK
25 Şubat 2020 - 12:00

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Hayvan Pazarını kiraya vermek için bir takım çalışmaların olduğunu söyledi.

Son aylarda Ardahan Belediyesi bünyesinde bulunan hayvan pazarında bazı sıkıntıların olduğu yönündeki iddialara cevap veren Başkan Demir, Belediye olarak burayı daha verimli bir şekilde çalıştırmak istediklerini, ayrıca pazarın huzurunu bozan bazı gurupların olduğunu, bunu önlemek için Hayvan Pazarı’nı kiralama usulüyle ihaleye çıkacaklarını söyledi.

Ardahan’ın temel geçim kaynağı olan hayvancılığın daha iyi şartlar yapılması için çalışmaların olduğunu aktaran Başkan Demir: “İlimiz ekonomisinin en önemli kalemi hiç şüphesiz hayvancılık sektörüdür. Ardahan Belediyesi olarak bizde hayvancılık sektörümüze elimizden gelen tüm katkıyı sağlayacağız. Çiftçimiz daha çok kazansın ve üretimini arada aracı olmadan direk vatandaşa ulaştırsın. Ardahan Belediyesi bünyesinde yapılan hayvan pazarı şuanda belediyemiz üzerinde adeta bir kambur konumundadır. Ben konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarla konuştum. Sizinde söylediğiniz rahatsızlıklar benimde kulağıma geldi. Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin bu sorununu çözmek için buranın özel bir teşebbüse kiraya vermeyi düşünüyoruz. Ardahan Belediyesi olarak da şuanda hayvan pazarındaki denetimleri de artırdık. Tespit ettiğimiz bir hukuksuzluk söz konusu olursa asla izin vermeyip gerekeni yapacağız” dedi.

Bu haber 1437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ardahandan Defolun
  10 ay önce
  Koyun kamyonlara yabancı uyruklu diye yollayın gitsin yabancı ülkelere. 2 tane boynu kalın itten mi korkuyor koca belediye. Nerde bir gariban var salyalarını akıtıp üsterine hücum ediyorlar. Ardahanın bu pislikler den çektiği nedir. Yeter artık. Pazar eşkıyalığına son!
 • Ardahan
  10 ay önce
  Bu komisyoncu degil.. zorba tefeci artik ne sayarsan.. heryerde durum aynı... en tepeden en aşağı taaa hayvan pazarina kadar... anlayin işte....
 • Yasin KAYIKÇI
  10 ay önce
  Geç kalınmış bir uygulama. Buradaki en büyük sıkıntı vatandaş hayvanını pazara getiriyor fakat asıl sahibiyle pazarlık yapamıyor aracılar komisyon alıyor birde yetmiyormuş gibi alıcıdan alıyorlar bu durumda iki tarafta zarar ediyor bunun. Çalışmalarınızda başarılar dilerim