Reklam
Reklam

Hasan Sabri Paşa Kışlası ranta mı kurban edilecek, peşkeş mi çekilecek?

Ardahan ve Kaptanpaşa Mahallesi’nin simgesi konumunda bulunan Hasan Sabri Paşa Kışlası, yerel yöneticiler tarafından bazı siyasilere seçim peşkeşi olarak verileceği ileri sürülüyor!

Hasan Sabri Paşa Kışlası ranta mı kurban edilecek, peşkeş mi çekilecek?
07 Nisan 2018 - 19:21

Ardahan Belediyesi tarafından projelendirilen ve bedel karşılığında Milli Savunma Bakanlığından alınan Hasan Sabri Paşa Kışlası’nda kötü görüntünün ortadan kaldırılması ve askeriyenin şehir dışına çıkarılması için çalışma başlatılmıştı.

Hasan Sabri Paşa Kışlası içerisinde bulunan tarihi bir yapının etrafı temizlenerek, yeşillik ve park konusunda ciddi bir eksikliği bulunan Ardahan’da buranın bulvar ya da meydan olarak tasarlanmasını isteyen vatandaşlar, eski Halk Pazarı olarak adlandırılan ve bazı siyasilere peşkeş olarak sunulduğu iddia edilen AVM projesinin bir benzeri olarak ranta kurban edileceği yönündeki bilgilere tepki gösterdiler.  

Yıkım ve temizlik çalışmalarına başlanılan Hasan Sabri Paşa Kışlası’nın birilerine peşkeş çekilmesi yada ranta kurban edilmesi halinde Ardahanlıların buna izin vermeyeceklerini dile getiren bazı STK Başkanları, konu hakkında Ardahan belediye Başkanı Faruk Köksoy’dan Hasan Sabri Paşa Kışlası ile ilgili açıklama bekliyor!

Reklam
Bu haber 6063 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum