Reklam

Hanak'ta Necat Tuna heyecanı

Hanak'ta Necat Tuna heyecanı
10 Aralık 2018 - 19:29

Demokratik Sol Parti’den Hanak Belediye Başkan adayı olan eski Ortakent Beldesi Belediye Başkanı Necat Tuna, Hanaklı gençlerle bir araya gelerek neden aday olduğu yönünde önemli açıklamalarda bulundu.

2008’de Hanak ilçesine mahalle olarak bağlanan Ortakent Beldesi’nin eski belde Belediye Başkanı Necat Tuna’nın DSP’den aday olması, ilçede heyecan yaratırken, özellikle Ortakent’liler Tuna’nın adaylığını olumlu karşıladılar. Ardahan Hansaray Cafe restoranda Hanaklı ve Ortakentli gençlerle bir araya gelerek seçim startını veren DSP Hanak Belediye Başkan adayı Necat Tuna, gençlerle sohbet etti, sorun ve sıkıntılarını dinledi.

MAAŞIMI İLÇEDEKİ ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK VERECEĞİM

Hayallerim ve yarım kalan projelerim var. Hanaklı hemşerilerime vefa borcum var diyen Necat Tuna, “Benim derdim makam mevki derdi değildir. Bunu bir kere herkesin bilmesini istiyorum. Ben Ortakent’te 5 yıl Belediye Başkanı olarak görev yaptım. Yanlışlarım oldu, hatalarım oldu, noksanların oldu. Bunları düzeltmek için Ortakent ve Hanak için Belediye Başkan adaylığımı ilan ediyorum. Sizlere güvenerek geldim, buradaki insanlara güvenerek geldim. Onun için bu kaynaşma toplantısını yaptım, bu toplantıları Hanak ve Ortakent’te de devam ettireceğim. Hanak’ta, Ortakent mahallesinde bir futbol takımı yok, bir futbol sahamız yok. Benim amacım şuan Hanak ilçemize bir takım kurmak. Bunun için formaları hazırlatıyorum. Hanak’a ve Ortakent’te bir futbol takımı kuracağım. Bunu adayım diye de yapmıyorum. Bunun seçimle de bir ilgisi yok. Ben Hanak’ta seçimi kazansam da kaybetsem de mücadelemi sürdüreceğim. Belediye Başkanı olduğum takdirde maaşını ilçedeki öğrencilere burs olarak vereceğim. Bununda herkesin bilmesini istiyorum. Allah’a şükürler olsun ki maddi açıdan hiç bir sıkıntım yoktur. Birlik ve beraberlik içerisinde Hanak ilçesini ihya edeceğiz” dedi.

 ORTAKENT BELDESİ ÖKSÜZ KALDI

Belediye başkanlığı için heyecanlı olduğunu söyleyen ve aday olması hususunda seçmenden yoğun baskı gördüğünü aktaran Tuna, “Başkan olmamdaki asıl neden eski beldem Ortakent’tir. Bu belde 2 dönemdir mahalle olarak Hanak’a bağlı ancak 1 AKP’li 1 CHP’li Belediye Başkanlığı dönemi geçmesine rağmen ne yazık ki bu beldeye bir çivi dahi çakılmamış durumdadır. Bu benim içimi acıttı. Yani burada yaşayan insanlar insan değil mi? Başkan adayı olmamdaki nedenlerden birincisi  budur. Bu belde halkı ile birlikte Hanaklı vatandaşların talebi üzerine bu göreve talip oldum. Hanaklı benim Belediye Başkanı olmamı istiyor. Yani maalesef Ortakent mahallesine bugüne kadar bir çivi çakılmamış. Şimdi Belediye Başkanımız Hanak ilçesine yollar yapmış, çok güzel kaldırımlar yapmış ama buraya yapılan bu hizmetler neden Ortakent’e yapılmamış. Bu çok üzücü bir durumdur” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 2543 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum