Reklam

Hanak'ta Atalar Mahallesinin yol çilesi

Hanak'ta Atalar Mahallesinin yol çilesi
11 Mart 2019 - 15:47 - Güncelleme: 11 Mart 2019 - 16:15

Ardahan’ın Hanak ilçesinin Merkez Mahallelerinden Atalar Mahallesi’nin yol çilesi yıllardır çözülemiyor.

31 Mart Yerel seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde, Hanak’ın Atalar Mahallesinin çamurlu yolundan, insanlar yürümekte zorlanıyor.

Hanak ilçesinde birçok cadde, yol, kaldırım, altyapı ve sokak yapan Başkan Büyükkaya’nın gözünden kaçan Atalar Mahallesi, adeta çamur deryasına dönmüş durumdadır. Gazetemizi arayan Mahalle sakinleri, yol ve içme suyu sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyorlar.

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya’nın yolllarını yapmadığını iddia eden Atalay Mahallesi sakinleri, Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya’nın görevini yerine getiremediğinden dert yakınıyorlar. Ardahan’da birçok köy yolu kilit parke ile döşenirken, Hanak ilçesine bağlı Atalar Mahallesinin sakinleri,  bırakın kilit parkeyi; yola kırmızı toprak dökülmesine bile razı olacaklarını söylüyorlar.

BARİ BİR KAMYON KIRMIZI TOPRAK DÖKÜN!

Atalar Mahallesi sakinlerinden Orhan Polat, “10 yıl önce mahallemizin yoluna kırmızı toprak dökülmüş. Maalesef mahallemizin yoluna o gün bugündür hiçbir Belediye Başkanı el atmadı. Mahallemizin yolu çamurlu ve insanlar yoldan geçemediği gibi araçlarda yoldan ilerleyemiyor.

Defalarca Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya’ya dememize rağmen toprak bile dökmedi. Yandaşına hizmet etti. Bizim mahallemizi unuttu. Yolumuzun hali bu, çektiğimiz çile ortadadır. Bahar ayları geldiğinde eriyen kar suları dolaysıyla çamurlu yoldan geçemiyoruz. Seçimden seçime Başkan gelip bu çamurlu yolu çiğneyip oy istiyor; ama bu yolu yapmıyor. Mahallerimizde 8-10 hane var.  En azından Belediyenin gelip kırmızı toprak dökmesini istiyoruz.  Mahallemizin yine aynı şekilde su sıkıntısı da devam etmektedir. Mahallemizde su, günde 1-2 saat akıyor. Bu sorunu da söylememize rağmen, maalesef Belediye Başkanı bu konuya da duyarsız kalıyor. Başkan bu yola bir an önce el atsın” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 4037 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hanaklı
  1 yıl önce
  Taşdemir Çoban döneminde yollar yine kötüydü. O dönem CHP ve Ayhan Büyükkaya yolların resmini çekerek milletten oy istedi ve oyları da aldı. Bu seçimde de işler tersine döndü, AK Parti ve Taşdemir Çoban aynı taktikle oy istiyor. Bence o*** geçen dönem aday o*** Gürhan beye oldu. Bakalım bu dönem ne olacak.
 • Aşağı dikanli vatandaş
  1 yıl önce
  10 yıldır diyor yol kötü ..Ayhan buyukkaya 5 yıldır var önceki 5 yıl önemli değil a.haber kafası her yerde..