Reklam
Reklam

HANAK'TA 4 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

HANAK'TA 4 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ
05 Nisan 2021 - 14:22
Ardahan İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Hanak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kentin Hanak ilçesindeki bir adreste, uyuşturucu kaçakçılarını yönelik ortaklaşa operasyon düzenledi. Operasyonda, söz konusu adreste bulunan 4 kilogram esrara el konuldu.

Söz konusu suç örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilerek, şüphelilerin yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla 15. 10.2020 tarihinden itibaren başlatılan çalışmalar sonlandırılmış ve 01.04.2021 Perşembe günü Kars ve Ardahan illerinde şüphelilerin adreslerine yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda, (3) şüpheli şahıs yakalanarak Hanak İlçe Jandarma Komutanlığınca soruşturma tamamlanmış ve şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

Soruşturma ve araştırma süresi boyunca icra edilen ara operasyonda. Toplam da 10 kilo 320 gram esrar maddesi ele geçirilmiş olup, yakalanan 1 şüpheli sevk edildiği adli makamlarca ifadesinin alınmasını müteakip tutuklanarak Ardahan Kapalı Cezaevine teslim edildi.
 
Bu haber 2633 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum