Reklam

Hanak Hayvan Pazarı açılıyor

Hanak’ın en önemli geçim kaynağı olan hayvancılığın daha iyi koşullarda yapılması için Hanak Belediyesinin projesi olan ''Modern Hayvan Pazarı'' bitme aşamasına gelerek açılışa hazırlanıyor.

Hanak Hayvan Pazarı açılıyor
06 Kasım 2017 - 14:58

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Nisan ayında yapımına başlanan Modern Hayvan Pazarı’nın bitme aşamasına geldiğini ve 15 Kasım’da açılışını yapacaklarını söyledi.

Başkan Büyükkaya, “Bilindiği üzere Hanak Hayvan Pazarı ilçemizde 2008-2009 yıllarında Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından küçük bir alanda hayvan pazarı yapılmıştı. Bu hayvan pazarı yetersiz geliyordu. Bizde burayı nasıl güzelleştiririz, nasıl modern hale getiririz diye teknik personelimizle yeni bir proje çizdirdik. Yaptığımız projeyi Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına sunduk. Ajansta başka bir projemiz çıktı. Sonra aynı projeyi biz AKAK’ a sunduk. 435 Bin TL’lik bir ödenek çıktı. Bu çıkan ödeneği yapan müteahhitle beraber üzerinde çalışmalar yaparak Nisan ayında yapımına başlandı. Kasım ayının 15’inde teslim etmek anlamında çok güzel genişletilmiş ve dezenfektasyonu yapılarak kullanıma hazır hale gelecek. Araç ve hayvanların girişi sırasında orada bir idari binamız var, kesimhanemiz var, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için ayrı padoklar hazırlandı” dedi.

Büyükkaya, “Modern bölgemize yakışır şekilde güzel bir hayvan pazarı yaptık. Emeği geçen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına, Ardahan Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne, Ardahan, Kars, Artvin (AKAK) Kalkınma Ajansına, işin yapımını üstlenen ilgili firmaya ve kimin emeği geçmişse herkese teşekkür ediyorum. İlçemize çok güzel modern hayvan pazarı kazandırdılar” şeklinde konuştu.

Bu haber 3200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum