Reklam

Hanak halkı Harun Tankoç'u istiyor!

Hanak halkı Harun Tankoç'u istiyor!
31 Aralık 2018 - 10:21

Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi Ardahan’da Ak Parti’de il Belediye Başkanlığı için aday olarak Veteriner Yunus Baydar gösterilirken, ilçelerden kimin aday olacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

5 ilçesi bulunan Ardahan’da AK Parti’nin ilçelerde kiminle seçime gideceği konusunda resmi açıklama henüz yapılmadı.

AK Parti Hanak eski Belediye Başkanı Taşdemir Çoban’ın ismi görev yaptığı sürede çok yıprandığı ve Çoban’ın döneminde yolsuzlukların ağırlık kazandığı yönünde dedikodular almış başını gidiyor. Bir dönem Hanak’ta Belediye Başkanlığı yapan Taşdemir Çoban ismine Hanak halkı soğuk bakıyor. Alınan bilgilere göre, Hanak’ta 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Harun Tankoç ismi Hanaklılar tarafından daha çok benimseniyor.

Ak Parti Genel Merkezine, Hanak’ta Harun Tankoç’un Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi için vatandaşlardan yoğun bir talebi olduğu ve birçok kişinin Tankoç’un aday gösterilmesi yönünde AK Parti Genel Merkezi’ne ve yerel yetkililere isteklerini ilettikleri öğrenildi. 

Konuyla ilgili AK Parti Genel Merkezi’nin nasıl bir tutum sergileyeceği öğrenilmezken, Halkan gelen bu talep karşısında Genel Merkezin, Hanak Belediye Başkan adayı olacak isimle ilgili bir değişikliğe gideceği, bu konuda hazırlık yapıldığı bilgisi alındı. Hanaklıların, Harun Tankoç ismi dışında AK Parti’nin ilçede seçim kazanamayacağı konusunda fikir ve beyanatlarını resmi olarak ilettikleri ifade edildi.

TANKOÇ ALDI, ÇOBAN SATTI!

Bilindiği gibi, Hanak ilçesinde 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan eğitimci Harun Tankoç, görev süresi boyunca Hanak İlçesine Doğu Anadolu’nun en büyük makine parkını kurmuştu. Tankoç tarafından Hanak belediyesine alınan araç gereç, Taşdemir Çoban zamanından satılmıştı.

Bu haber 2836 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakkı bulut
  1 yıl önce
  Ben harun tankoc kadar satan bir insan görmedim kendi yaptığı yolsuzlukları Taşdemir çobana mal etmesi ise çok gülünç Hanak halkı herşeyi biliyor...
 • Bir vatabdas
  1 yıl önce
  Hanaki berbat eden harun tankoctur ya*** haber yapmayin her seyi satanda harundur