Reklam
Reklam

HANAK DOĞALGAZ İSTİYOR

HANAK DOĞALGAZ İSTİYOR
07 Eylül 2021 - 15:05 - Güncelleme: 08 Eylül 2021 - 10:25
İlçenin 400 metre uzağından geçen doğalgazdan istifade edemeyen Hanaklılar, 2018 yılından itibaren yapılan oyalamalara sert tepki gösterdiler. Yatırım programına alınan ancak başlanılmayan Doğalgaz çalışmasına iktidar ve muhalefet temsilcileri, verilen sözlerin bir an önce tutulmasını istediler.

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya Başkanlığında Belediye Toplantı Salonunda düzenlenen ‘Hanak Doğalgaz Çalışması Bilgilendirme Toplantısı’na AK Parti Hanak İlçe Başkanı Serhat Polat, CHP ilçe Başkanı Katip Ayık, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yüksel Yılmaz, MHP ve İYİ Parti temsilcileri, eski Belediye Başkanları, STK ve siyasi parti temsilcileri, ilçenin kanaat önderleri ve esnaflar toplantıya katılım sağladı.

Hanak İlçesine Doğalgaz verilmesi için yol haritası belirleyen Hanaklılar, siyasi parti ayırmaksızın herkesin elini taşın altına koyması için söz birliği yaptılar. Hanak’ta iktidar ve muhalefet temsilcileri ilçeye doğalgaz verilmesi için ilk defa birlik beraberlik örneği göstererek, tüm sorumluları göreve davet ettiler.

Kargaz firması ile protokol yaptıklarını, Belediye olarak görev ve sorumluluktan kaçmadıklarını açıklayan Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya: “Halkımız ilçeye doğalgazın verilmesini bir an evvel istiyor.  Kömürün tonu 2 Bin 500 TL olmuş, vatandaş kömür alamıyor, 400 metre ileriden geçen doğalgazdan ilçemiz faydalanamıyor. AK Parti, CHP ve diğer tüm siyasi parti temsilcileri ile doğalgaz konusunu masaya yatırdık. İlçemize doğalgaz verilmediği için birçok memur Ardahan’da ev kiralamak zorunda kalıyor. Hanak’ta apart yapmak isteyen girişimcilerimiz var ancak doğalgaz olmadığı için yatırım yapmak istemiyor. Biz artık sözlerin tutulmasını istiyoruz” dedi.

2019 Mahalli Seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ardahan ziyaretinde Hanak, Damal, Posof ve Çıldır’a söz verdiğini belirten Başkan Büyükkaya, “Hanaklılar olarak diyoruz ki en azında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözü tutun. Özellikle kışın Hanak’ta çok ciddi hava kirliliği oluşuyor. Ayrıca Belediyeye de ciddi külfetler doğuyor. Sivil Toplum Örgütleri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte ilçemize alınabilecek doğalgaz konusunda bir toplantı yaptık. Ortak bir metot belirledik. Önümüzdeki süreçte siyasi parti temsilcileriyle oluşturacağımız bir platformla Ankara’ya gidip başta Milletvekili Orhan Atalay olmak üzere, Enerji Bakanlığı ve diğer yetkilileri ziyaret edip Hanak İlçemize doğalgazın verilmesi için el birliği ile mücadele edeceğiz. Toplantımız güzel geçti, katılımcılar bizimle fikirlerini paylaştı ve istişare toplantısı yaptık, inşallah bu toplantının neticesinde ilçemiz doğalgaz ile tanışacak. Hanak İlçemize doğalgazın acilen verilmesini istiyoruz” ifadesini kullandı.
Reklam
Bu haber 5899 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum