Reklam
Reklam

HANAK BELEDİYESİ SORUNLARI BİTİRDİ

HANAK BELEDİYESİ SORUNLARI BİTİRDİ
18 Ekim 2020 - 17:03

Belediye Başkanlığının 2. Döneminde Hanak’ta sorun bırakmayan Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, kentin farklı noktalarında yürüttüğü altyapı ve üst yapı çalışmalarının sona ermesiyle kilit parke çalışmalarında da sona yaklaştı.

Hanak İlçesine bundan sonra stratejik projeler kazandıracağını belirten Başkan Büyükkaya,  Belediye bütçesini iki katına çıkaracak Güneş Elektrik Santrali (GES)’in kurulması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

VATANDAŞ HİZMETLERDEN MEMNUN

Gazetemizin imtiyaz sahibi ile birlikte yol ve kilit parke çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Büyükkaya, mahalle sakinlerinden alkış alırken, özellikle yaşlı teyze ve dedelerin başkana dua etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Belediye olarak asli hizmetlerin dışında ilçeye daha önemli projeler kazandırmak için çalışmaların sürdüğünü açıklayan Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, “Mahalle, cadde ve sokakların alt yapısı ile üst yapısının tümü tamamlandı. Vatandaşın ayağı çamura girmiyor. Halkın memnuniyetliği ortaya koyulan hizmetle ölçülür. Hanak Belediyemiz çok iyi durumda, her kes işini yapıyor. Personelimiz vatandaşın hizmetini aksatmıyor. Sokağa çıktığımızda yapılan çalışmaları yerinde incelemeye ve en önemlisi kıymetli halkımızın sorunlarını, önerilerini ve varsa şikâyetlerini dinleme fırsatı buluyoruz” dedi.

Serhat Kalkınma Ajansı’na en proje veren Belediyenin Hanak Belediyesinin olduğunu belirten Başkan Büyükkaya, Belediye bünyesinde kurulan kademe ile büyük tasarruf sağlandığını söyledi.

Başkan Büyükkaya: “Çalışma yürütürken en çok dikkat edilen konulardan birinin en kaliteli hizmeti sunmaktır. Amacımız bir kere yaptığımız yere tekrar dönmemek. Bizler tüm sorunları hallettikten sonra kilit parke çalışmalarına geçiyoruz. Çünkü bir kısım işi tamamlamadan yol yapıldığında bir sonraki yıl oluşan bir problem o yolun boşa gitmesine neden oluyor. Kazım Karabekir Caddesinde 2 Bin 500 metrekare kilit parke döşedik. Bu cadde alternatif cadde olacak. Şu an doğalgaz projesini ilçeye kazandırmak için çalışıyoruz. Hayvan Pazarımız da Kasım ayının ilk haftasında açılacak. Hanak ilçemiz için ortaya koyduğumuz vizyon projelerle değer kazanıyor. Yeni Belediye Hizmet binamızla halkımıza şeffaf hizmet üretmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 1591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum