Reklam
Reklam

HANAK BELEDİYESİ, ŞEYTAN TAŞLAMAKTAN FIRSAT BULAMIYOR

HANAK BELEDİYESİ, ŞEYTAN TAŞLAMAKTAN FIRSAT BULAMIYOR
21 Mart 2021 - 15:29
Hanak ilçesinde ihbarcılık, dedi kodu kültürü ve şikayetler Belediyenin elini kolunu bağladı.
Başta Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya ve Belediye personeli hakkında ileri geri saçma sapan şikâyetlerin yapıldığı öğrenilirken, yapılan bu gereksiz şikayetler nedeniyle ilçenin hizmet alması engellenmeye çalışılıyor. Şikayetler üzerine Müfettişlerin yaptığı incelemelerde her hangi bir yolsuzluk ve hukuksuzluk ortaya çıkmazken, 2019 yılında yapılan şikayetlerin 2021 yılında da aynısının yapılması art niyet olarak değerlendirildi.

Konu hakkında Hanak belediyesine ait sosyal medya hesabında şu paylaşım yapıldı:

KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

“2014 yılından beri Belediyemizce ilçemiz de yapılan çalışmalar engellenmeye çalışılmakta, Belediyemiz sürekli olarak aynı konular da şikayet edilmekte, Yüce Devletimizin resmi bir kurumu olan Hanak Belediyesi adeta iş yapamaz duruma getirilmektedir. Başta; Belediye Başkanımız Ayhan BÜYÜKKAYA olmak üzere Belediye personellerimiz saçma sapan, hiçbir hukuki ve maddi dayanağı olmayan sadece iddia olarak ileri sürülen konular yüzünden zan altında bırakılmakta, İlçeye hizmet götürmesi gereken personellerimiz, bütün mesai saatlerini mevzubahis şikayetlere cevap vererek geçirmek zorunda kalmaktadır. Bu durum Belediyemizde işlerin aksamasına, hizmetlerin düzenli şekilde verilememesine ve toplum nezdinde Belediye personelinin aşağılanmasına neden olmaktadır.

Aynı şekilde 2019 yılında İçişleri Bakanlığına şikayet edilen bazı konular hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından 2 adet müfettiş görevlendirilmiş, müfettişler tarafından yaklaşık 1 ay boyunca iddialar hakkında soruşturma yapılmış ve iddia edilen konuların tamamının haksız ve uydurma olduğu ortaya çıkmıştır. Müfettiş Raporları da bu konu da mevcuttur. 2019 yılında İçişleri Bakanlığınca incelenerek kapatılan iddialar 2021 yılında yine aynı şekilde şikayet edilerek gündeme getirilmiştir.

Bahar ayları gelmesi sebebiyle yol, kanalizasyon vb. Belediye hizmetlerini yerine getirmesi gereken Belediyemiz bu saçma sapan şikâyetler yüzünden işlerini ilerletemez duruma düşürülmek istenmektedir. Bu kapsamda; Yüce Devletimizin resmi bir kurumu olan Hanak Belediyesinin kurumsal kişiliğini aşağılayan, Belediyemizin hizmetlerini engellemeye çalışan, sosyal medya üzerinde Belediyemize iftiraya varan söylemlerde bulunan, Belediye Başkanımız ve Belediye personellerimizi asılsız iddialarla zan altında bırakan iddia sahibi kişi ve kişiler hakkında her türlü yasal işlem yapılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. Belediyemizin iş ve hizmetlerini engellemeye yönelik çalışan kişi ve kişileri Hanak halkının vicdanına havale ediyoruz.”
 
Reklam
Bu haber 9584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum