Reklam
Reklam

HANAK BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

HANAK BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR
21 Eylül 2020 - 21:49

Bölgemizin en başarılı Belediye Başkanı olan Ayhan Büyükkaya, Hanak Belediyesinin araç filosunu genişletmeye devam ediyor. 2014 yılında Hanak ilçesinde Belediye Başkanı seçilen ve Belediyeye kazandırdığı kurumsal kimlikle sosyal belediyecilik örneğini gösteren Başkan Ayhan Büyükkaya, şeffaf ve disiplinli çalışmalarını sürdürüyor.

KARDEŞ BELEDİYELER SÖZÜNÜ TUTTU

Hanak Belediyesine modern hizmet binasını kazandıran Başkan Büyükkaya, hibe yoluyla Belediyenin araç filosunu yenilemeye ve eksiklikleri gidermek için tam gaz çalışıyor. Kardeş Belediyeciliğin en güzel örneğini uygulayan Başkan Büyükkaya, Hanak Belediyesine yapmış olduğu katkılardan dolayı, Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarına teşekkür etti.

YARDIMLAŞMANIN OLDUĞU YERDE İŞLER YARIM KALMAZ

Başkan Büyükkaya: “2014 yılından beri, Belediyemize kardeş belediyelerimizden yardımlar almaktayız. Yine bugün de yeni bir aracı belediyemize kazandırdık. Kardeş Belediyelerimiz sayesinde araç filomuzu güçlendirdik, eksikliklerimizi tamamladık. 2020 yıl içersinde; Türkiye Belediyeler Birliğinden bir adet MST Marka Beko Loder Kazıcı Yükleyici Kepçe iş Makinesini Hibe aldık. Belediyeler Birliği Başkanımız Sayın Fatma Sahin ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Su, Kanalizasyon ve Zabıta Hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Dodge marka kabinli kamyonet hibe aldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyoruz. 2015 yılında Kardeş Belediyemiz İzmir Büyükşehir Belediyesinden 1 adet İtfaiye aracı hibe almıştık. Bugün 1 adet daha tam donanımlı itfaiye aracını İzmir Büyükşehir Belediyesinden hibe aldık. Araç filomuzu genişletiyoruz. Ben bu vesileyle itfaiye aracı Belediyemize hibe edilmesinde öncelikle İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayım Tunç Soyer'e, Bayraklı Hanaklılar Dernek Başkanı Sayın Mustafa Odabaş’a, tüm dernek yönetici ve üyelerine, İtfaiye Eğitimcisi Yener Çelik beyefendiye, Yardımlaşmanın olduğu yerde işler yarım kalmaz diyerek, İtfaiye aracının Belediyemize hibe edilmesinde büyük emeği geçen ve aracım İzmir’den ilçemize getirilmesini sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Grup Amiri Sayın Mutlu Odabaş' a ve emeği geçen herkese Belediyemiz ve Hanak Halkı adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

ÇİFTÇİNİN DURUMU İYİ DEĞİL, BANKA BORÇLARI 

Hanak Belediyesinin çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkaya, “Hanak ilçemizde koronavirüs salgını yok denecek kadar az, bu konuda gayet başarılı olduğumuza inanıyorum. Hemen hemen her yerde dezenfektan ve maske dağıtımı yaparak bu hastalığın önlenmesi noktasında çaba sarf ediyoruz. Hayvan pazarımız şap hastalığından dolayı karantina altında ama önümüzdeki günlerde açılacak. Çünkü vatandaşlar hayvanlarını satışa çıkarıp kredi borçlarını ödemek zorundalar. Onların zor durumda kalmaması için Tarım İl Müdürü ve yetkililer ile görüşme sağladık hastalığın en düşük olduğu sırada hayvan pazarımızı yeniden açmış olacağız. Kendi imkanlarımız ile bir damperli kamyon almayı planlıyoruz, şuanda 2 tane iş makinesi, 3 tane itfaiye aracı, 3 tane binek ve 2 tane kamyonumuz var. Belediye olarak halklımıza en kaliteli hizmeti sorunsuz bir şekilde sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 

Bu haber 5245 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halk
    1 ay önce
    Orta kentin su sorunu çözülse güzel olacak sürekli su kesiliyor saatlerce gelmiyor insanlar misafirler gerçekten mağdur oluyor bir çare bulunmalı sn cumhur başkanımızın dediği gibi halkın suyunu çöpünü parkını bakımsız ilgisiz bırakan belediye olamaz ama var ne yazık ki insanlarında itirazı yok nasıl işse su sorununa ama benim ricam çözüm bulunsun su hayat demek.