Reklam

'Haççe'nin Hecesi' Göle'de

'Haççe'nin Hecesi' Göle'de
03 Temmuz 2019 - 13:04

İstanbul’da defalarca sahnelenen Haççe’nin Hecesi 8 Temmuz günü Göle YİBO’da sahnelenecektir. 

Senaryosunu Tuncer Dağ'ın yönetmenliğini sinema oyuncusu Murat Aydın’ın yaptığı Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve yönetiminin organizasyonunu yaptığı 'Haççe'nin Hecesi' adlı tiyatro oyunu İstanbul’un ardından Göle ilçesinde sahlenecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli, Göle’de ilk olarak 7 Temmuz Pazar günü Samandöken (Sinot) köyü yaylasında vatandaşlarla şenlikte bulaşacaklarını, ardından İlçe merkezinde tiyatro oyunun sahleneceğini söyledi. 

Türkan Deli, “8 Temmuz’da Göle’deyiz. Ardahan Göle’deki bütün eş, dost ve akrabalarımızı bekleriz. 'Hatice'nin Hecesi' adlı oyun küçük yaşta görücü usulü ile evlendirilen kızların ve okuma-yazma bilmeyen, erkekleri tarafından ezilen kadınların dramını tiyatro oyunu ile gözler önüne seriyor. Göle Kadın Meclisi'nin organize ettiği 'Haççe'nin Hecesi' adlı tiyatro oyununun gala gösterisini daha önce İstanbul Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdik. Senaryosunu Tuncer Dağ'ın yönetmenliğini Sinema oyuncusu Murat Aydın’ın yaptığı Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve yönetiminin organizasyonunu yaptığı 'Haççe'nin Hecesi' adlı tiyatro oyununu bu kez memleketimizde sahlenecek. Ezilen ve dövülen köylü kadınlarının hikâyesini anlatan oyundan elde edilecek gelirle, başarılı kız öğrencilerin okutulmasına katkı sağlayacağız” dedi.

ARDAHAN HABER - GÖLE HABER

Bu haber 1507 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum