Reklam

Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir

Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
20 Ocak 2019 - 15:07

GÖLE’DE KARNE HEYECANI

Göle İlçesinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1. dönemin sona ermesi sebebiyle ilçe merkezindeki Hüseyin Gedik İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. 

Karne törenine İlçe Kaymakamı Cevat Gün, Garnizon Komutanı Onur Kaynar, Jandarma Komutanı Gökhan Yusuf Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp ile diğer kurum müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. 
Tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan karne töreni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler, 1. Sınıfların harf sunumu oratoryosu, müzikli dans gösterisi, türkü korosu ve skeç gösterileri ile devam etti. 

GÜN: GÖLELİ ÖĞRENCİLER ÇOK ZEKİDİR VE SAYISAL ZEKALARI ÇOK YÜKSEKTİR

Törende konuşma yapan Kaymakam Cevat Gün, “ Okullarımızı ziyaretlerimizde tespit ettiğimiz bir hususu sizlerle paylaşmak isterim; o da Göle’deki çocukların çok zeki olduğu, özellikle sayısal zekâlarının çok yüksek olduğudur. Göleli bir çocuğun ülkemizin ihtiyacı olan uzay mekiğinin, uçak motorunun, balistik füzenin mühendislik çizimlerini yapamayacağını kim iddia edebilir? Eğitim süreci ailenin ve öğretmenin eğitim sürecine katkısı bakımından iki yönlüdür. Bu sürecin okul ve aile işbirliğiyle sürdürülmesi gerekir. Bir tarafın desteği eksik olursa eğitim süreci yarım kalır, eksik kalır. Bugün burada olmanız zaten çocuklarımızın eğitim hayatına verdiğimiz önemi göstermesi bakımından bizim için önemlidir. Bir cümle de öğretmenlerimize söylemek istiyorum. Karne tatili çocuklarımıza verdiğimiz ara tatildir, yani ödev tatili değildir. Öğrencilerin tatillerini masa başında ödev yaparak geçirmelerine sebep olacak dolu dolu ödevler vermek yerine, öğrencilerin bilgilerini unutmayacakları düzeyde, az miktarda ödev verelim ki tatillerini yapabilsinler” ifadesini kullandı. 

Program İlçe Kaymakamı Cevat Gün’ün 1. sınıflara karnelerini dağıtması ile sona erdi. 

ÖZALP’TAN ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ TAVSİYELER
Göle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı birinci dönem yarıyıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Öğrencilerin derslerde gösterdiği performansın hayatta gösterdiği performansın bir göstergesi olduğunu beyan eden Müdür Özalp, “Eğitim İnsana iletişim kurabilmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, öz değerlerine sahip çıkıp, var olan zamanın sınırlarını aşabilme gücünü kazandıran, ülkenin geleceğini belirleyen bir süreçtir. Eğitimin tüm tarafları geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin yarınlara daha donanımlı, daha karakterli, özgüveni yüksek, üreten, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirilmesini hedefler. Sevgili Öğrenciler, 17 Eylül 2018 tarihinde Pazartesi günü başlamış olduğumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının 1.Birinci Dönemini yoğun bir çalışmanın sonunda 18 Ocak 2019 tarihinde Cuma günü tamamlamış bulunmaktayız. Aldığınız karnelerin bir sonuç olmadığını, 1. Birinci dönemin bir değerlendirmesi olduğunu unutmamanızı istiyorum. Derslerinizde gösterdiğiniz performans hayatta gösterdiğiniz performansın bir göstergesidir. Çok çalıştınız, çok yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum” dedi.

VELİLER ÖĞRENCİLERE YOL GÖSTERMELİ 
Müdür Mevlit Özalp mesajının devamında şunları söyledi: “ Derslerinizi, sınavlarınızı, okulunuzu kısa süreliğine geride bırakarak 15 günlük bir tatile çıkıyorsunuz. Yoğun bir dönemin ardından çıkacağınız bu tatili ailenizle vakit geçirerek, zihninizi dinlendirerek ve eğlenerek değerlendireceğinizi ümit ediyorum. Saygıdeğer Veliler, Çocuklarınız gerçekten büyük gayretler sergileyerek bir dönemi geride bıraktılar. Sizler, hayatın yoğun koşuşturması içerisinde çocuklarınızın bu gayretlerini ve çalışmalarını fark edememiş olabilirsiniz. Karnelerinde zayıf notlar görmeniz çocuklarınızın çaba sarf etmediği anlamı taşımamaktadır. Bu sebeple çocuklarınızı anlamaya çalışın ve onlara daha fazla vakit ayırın. Değerli Öğretmen Arkadaşlarım. Türkiye'yi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerin yetişmesinde emek sarf eden özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Sizler büyük emekler sarf ederek ülkemizin geleceğini inşa etmeye çalışıyorsunuz. Her sabah yeniden aşkla girdiğiniz sınıflarınızda öğrencilerinize bir anne ve baba şefkatiyle yaklaşıyorsunuz. Bu tatlı yorgunluğunuzu bir nebze de olsa üzerinizden atmak için yarıyıl tatilinin iyi bir fırsat olacağı düşüncesindeyim. Geleceğe güçlü nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda, çocuklarımızı dünyanın zorluklarıyla baş edebilecek, rekabet yeteneği yüksek birer birey olarak yetiştirmeye devam etmeliyiz. Bu kapsamda 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi ilçemiz için, eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından oldukça başarılı geçmiştir. Bu huzur ve başarı ortamının oluşmasında katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyor ve iyi bir tatil diliyorum. İlçe genelinde bir Eğitim-Öğretim döneminin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında emek ve gayretleri Olan Göle Kaymakamımız Sayın Cevat Gün beye, Ardahan AK Parti Millet Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Orhan Atalay Bey’e, Belediye Başkanımız Sayın Akın İsmailoğlu Bey’e, Siyasi Parti temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerine, Öğrenci velilerimize, Göle esnafına, yerel basınımızın güzide temsilcilerine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimize, Okul / Kurum Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmen-lerimize ve diğer eğitim personelimize teşekkür ediyorum.”


Bu haber 1127 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum