Reklam

Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı

Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı
13 Şubat 2019 - 23:37 - Güncelleme: 14 Şubat 2019 - 10:06

AK Parti Göle Belediye Başkan Adayı İlhan Gültekin, seçimlere kısa bir süre kala gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, 31 Mart’ta yapılacak seçimi değerlendirdi. 

Yerel Seçimlerde zaferle ayrılacaklarını, ilçenin iktidara muhtaç olduğunun altını çizen Başkan adayı Gültekin, projelerini sıraladı, iktidar gücüyle birlikte ilçenin yarım kalan projelerinin tamamlanacağı sözünü verdi. 

EKMEK PARASI KAZANMAK NE  ZAMANDAN BERİ AYIP!

Mevcut Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’nun başka partiden aday olmasıyla ilgili soruya, “Başkanın kendi tercihidir. 31 Mart gecesi herkes neler olacağını görecek” şeklinde cevap veren Gültekin, kendisi hakkında dometesçi gibi seviyesiz açıklamalarda bulunanların olduğunu, manavcılık mesleğiyle gurur duyduğunu ifade etti. 

Gültekin, “Biz ekmek paramızı şerefimizle kazanıyoruz. Hırsızlık yapmadık, yolsuzluk yapmadık. Bize kimse Allah’a şükürler olsun yolsuzluk yaptı, hırsızlık yaptı demiyor. Ben İlçe Başkanı olduğum dönemde hiçbir ihalenin ve illegal bir işinden olmadım. Benimle ilgili bazı seviyesiz ve art niyetli yazı yazanlar var. Bunlar hoş değil, insan biraz bu hayatta adam olmalı. Tabi ki eleştirilere açığız; ancak gururumuzu onurumuzu rencide edecek yalan iftiralarda bulunmak kimsenin haddine değil. Sosyal medyada klavye delikanlılığı yapmak kolay iştir. Zaten halkımızda bunları dikkate almıyor. 31 Mart gecesi halkımız en doğru tercihini yapacaktır” dedi.

EKSİK KALAN PROJELER TAMAMLANACAK 

İlçede bitirilemeyen su, doğalgaz gibi projelerin tamamlanacağını, hayvan pazarının ve otogarın açılacağını, hamam, sauna gibi yarım kalan projelerin bitirileceğini anlatan Gültekin, eski otogarın yerine ise kapalı semt pazarı yapılacağını, ilçede taş atölyesi kurarak köydeki kıymetli taşlarla şehre giydireceklerini, ayrıca Göle Belediyesi bünyesinde beton santralini kuracaklarını söyledi. Gültekin, bunun yanında yerel ürünlere sahip çıkıp ürünlerin satıldığı temiz alanlara oluşturacaklarını, mahalle arası yollarda alt yapı yapılırken bozulan yaklaşık 40 bin metrekare yolunda yapılacağını dile getirdi. 

MİLLET BAHÇESİ 

İlçede gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler veren Başkan adayı Gültekin, “ Bunlardan birisi 306 dönüm içerisinde yer alan askeri alan belediyemize dahil edildi. Biz bu ağaçlarla kaplı olan alanı millet bahçesi yapacağız. Buranın içerisinde yürüyüş alanları, yüzme havuzu, sosyal tesisler, vatandaşın piknik yapabileceği mesire alanlar, bisikletle gezebileceği alanlar, tenis kortu dahil bir çok sosyal aktivitenin içerisinde yer alacağı bir alan inşa edeceğiz. Sayın Vekilimiz Orhan Atalay’ın desteğiyle bu projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

MİLLET KIRAATHANESİ 

İlçede gerçekleştireceği bir diğer projenin Millet Kıraathanesi olduğunu, kaklıma ajansı desteğiyle kurulacak olan Millet Kıraathanesinin eski polis karakolu olarak bilinen 3 dönümlük arazi üzerine kurulacağını, millet kıraathanesi projesi çerçevesinde taziye evi, çocuk oyun alanları ve dışarıdan gelen misafirlerin kalabileceği modern bir misafirhane inşa edeceklerini, SERKA’nın da bu projeye destek vereceğini kaydetti. 

SANAYİ SİTESİ

Göle’de önümüzdeki dönem bir sanayi sitesi kurmayı planladıklarını, Milletvekili Orhan Atalay’ın ilçeye sanayi sitesi kazandırılması için 1 hafta boyunca Bakanlığın kapısını aşındırdığını ve Atalay’ın desteğiyle ilçeye içerisinde bir alış-veriş merkezinin (AVM) de bulunduğu sanayi sitesi kazandıracaklarını söyledi. 

DİŞ HASTANESİ 

Göle’de Diş Hastanesi açmayı hedeflediklerini ve yeni açılan sağlık ocağının üst katını Diş Hastanesi olarak faaliyet göstermesi için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Başkan Gültekin, sokak hayvanları için barınak yapacaklarını, çöp ve çevre temizliği konusunda hassas olacaklarını söyledi. 

YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI 

Göle’de yolların sıcak asfaltla kaplandığını ve başarılı bir teknik ekiple birlikte üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceklerini dile getiren Başkan Gültekin, “Caddeleri sokakları aydınlatacağız. Süslemeler yapacağız. Bunları yapmak çok zor bir iş değil. Göle Belediyesi benim dönemimde şeffaf olacak, personel işinin takipçisi olacak. Göle’yi Gölelilerle yöneteceğiz. Karınca düzünün ilçemize bağlanması noktasında girişimlerde bulunacağız. Yeni Belediye Hizmet binasını şuan yıkım kararı olan Kaymakamlık binasının yerine yapabilir. Taş bina şeklinde ilçemize yakışacak Belediye Hizmet Binası en büyük hayalimdir. İnşallah 31 Mart gecesi zafer bizim olacaktır. Tüm Gölelilerin desteğini bekliyorum” ifadelerine yer verdi. 

Haber: Özkan Karakaya - Sezgin Uygar 

Bu haber 2238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İlyas ANAÇ
  1 yıl önce
  Sayın Başkanım açıklamalarınızda yaklaşık 10 maddelik yapılacak ve tamam***acak işleri belirtmişsiniz.Benimde daha önce yaptığım ve paylaştığım açıklamada bunlardan bahsetmiştim.Dikkate alınmasından çok mutlu oldum.Ancak benim özel olarak gönderdiğim mesaj vardı.Her nedense bu dikkate alınmamış buda gerçekleşirse ve bunu da açıklarsanız Göle örnek bir ilçe olup en kısa sürede kalkınıp metropol illere göç duracaktır.Sadece yakınlarını görmek ve tatil için gidilecektir.Umarım buda gerçekleşir.En güzel sağlıklı neşeli huzurlu başarılı mutlu günler ile TÜM KÖYLERİYLE BİRLİKTE KALKINMIŞ BİR GÖLE dileğiyle esen kalın ALLAH'a emanet olun.
 • Gölenin Gerçek sahipleri
  1 yıl önce
  İlhan Gültekin tana tavsiyem ipini eline verdiğin Orhan Atalay a fazla güvenme. İpi başkasının elinde o*** hiçbir zaman özgür olamaz.Orhan Atalay seni başkanlığa kendi menfaati için koydu.Eğer başkan seçilirsen bunu en geç 3 ay içinde görürsün.