Reklam
Reklam

Gölelilerden büyük buluşma

Gölelilerden büyük buluşma
16 Eylül 2019 - 17:39

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Göle Kültür ve Dayanışma Derneği, Danamandıra piknik alanında düzenlediği 1. Göle Gurbet Festivaline yoğun katılım oldu.

İstanbul’daki iş dünyasının destek verdiği etkinliğe AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan, Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli, Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi ve yoğun protokolünün katılım sağladığı ‘1. Göle Gurbet Festivali’nde konuşmacılar birlik mesajı verdi.

Göle Derneği Pikniğine İstanbul Esenyurt Ardahan Dernekler Platformu yönetimi, Göle Dernekler Federasyonu ve Göle Köy Dernekleri destek verdi. Göle Kadın Meclisi ve Şair Yazarlar stant açtılar. Yöresel sanatçıların sahne aldığı etkinlikte halaylar çekildi. Etkinliğin sunuculuğunu Erkan Özçelik yaptı.

SARITAÇ’TAN BİRLİK MESAJI

‘Ben değil biz anlayışıyla Göle biziz. Biz Göleliyiz, gücümüz birlikteliğimizdendir’ diyen Göle Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç, 1. Göle Gurbet Festivali’nde şunları söyledi:

“Büyük Göle piknik şöleninde adı gibi değerli Göleli Hemşerilerimizin yoğun katılımları ve ilgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İşte Göle işte Göleliler, bütün hemşerilerimize birliğin ve beraberliğin büyüleyici mutluluğunu bizlere yaşatan, gerek şölenimize katılan tüm hemşerilerimize, katkıda bulunan iş adamlarımıza, katılımlarıyla bizleri onurlandıran her türlü desteğini esirgemeyen değerli Hemşerimiz Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt’a, festivalimizi onurlandıran değerli Göleli Hemşerimiz CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekilimiz Gürsel Tekin’e, Ak Parti Ardahan Milletvekilimiz Orhan Atalay’a, Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çifçi’ye, Göle Federasyonu Başkanımız Ertekin Baysan ve yönetimine, Muhtarlarımıza, Siyasilerimize, Kadın Meclisimize, Göleli kadınlarımıza, Yazarlarımıza ve Sanatçılarımıza, bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan emek veren bu güzel uğraşımıza omuz veren her köy dernek başkanımıza ve yönetimine ayrı ayrı canı gönülden yürekten teşekkür ederiz. Ben değil biz anlayışıyla Göle biziz biz Göleliyiz, gücümüz birlikteliğimizdendir” dedi.

TÜRKAN DELİ VE YÖNETİMİ SAHADAYDI

Göle Kadın Meclisi, 1. Göle Gurbet Festivali’nde kız çocuklarına burs sağlamak için yine sahada bulunarak projelerini sergilediler.

Konu hakkında bir açıklama yapan Göle Kadın Meclisi başkanı Türkan deli, “Bu organizasyon da emeği geçen tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma ve tüm derneklere teşekkür ediyoruz. Göle Kadın Meclisi olarak kız çocuklarımızın burs giderleri için yine sahalarda projelerimizi sunduk, desteklerini istediklerimiz, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt Göle Kadın Meclisi’nin çalışmalarına her zaman yardım edeceklerinin sözünü aldık. Bu etkinliğe uzak yakın demeden katılan Göle Kadın Meclisin de ki Beyaz Leçekli Analar, bacılar sizlerde iyi ki varsınız. Emeğinize yüreğinize sağlık, birçok etkinlikte bir arada olmak dileğimizle, saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde temennilerini dile getirdi.

Bu haber 2032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum