Reklam

Göleli Muhtarlardan Vali Masatlı'ya tam destek!

Göleli Muhtarlardan Vali Masatlı'ya tam destek!
23 Mayıs 2019 - 10:24

Ardahan Valiliği tarafından alınan meraların göçerlere yasaklanması kararına Göle Muhtarları toplanıp basın açıklaması yaparak alınan kararın doğru olduğunu ve desteklediklerini söylediler. 

Muhtarlar Derneği öncülüğünde kaymakamlık karşısındaki parkta toplanan muhtarlar basın açıklaması yaparak alınan karara destek olduklarını belirtiler. 

Muhtarlar Dernek Başkanı Metin Akdoğan tarafından okunan basın açıklamasında, “Bizler ülkemizin en soğuk yerleşim birimi olan Göle de görev yapan köy ve mahalle muhtarlarıyız. Bize layık görülen bu görevin yanında aynı zamanda hayvancılıkla uğraşmaktayız. İlçemizin ve köylerimizin hayvancılıktan başka geçim kaynağı yoktur. Kendimizi bildik bileli meralarımız bizlere dahi yetmiyorken yetkililerin herhangi bir önlem almaması sebebiyle meralarımızı işgal eden göçerler yüzünden bugüne kadar mağdur oluyorduk. Meralarımızın yetersizliğinin yanında göçerler tarafından getirilen ve aşısı yapılmamış hayvanların taşıdıkları hastalıkların hayvanlarımıza bulaşması sebebiyle 2.kez zarar görüyorduk. Bu yıl valiliğimiz ilk defa bizleri bu mağduriyetten korumak için bizlerinde görüşünü almak suretiyle ilimize ve ilçemize göçer istilasını önlemek yönünde bir karar almıştır. Valiliğimizce alınan bu karar, biz muhtarların ve hayvancılıkla uğraşan tüm ilce halkının kayıtsız şartsız destekledikleri bir karardır. Valiliğimizin uzun yıllardır beklentimiz olan bu kararını farklı yönlere çekerek delme ve bozma girişimlerine müsaade etmeyeceğiz. Göle’nin meraları Göle halkınındır. Yetkililerimize devlet büyüklerimize yanımızda durdukları ve bize sahip çıktıkları için teşekkür ediyor aldıkları bu kararın arkasında olduğumuzu buradan duyuruyoruz” dedi. 

Haber: Ömer Turan Göle Haber

Bu haber 819 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum