Reklam
Reklam

GÖLE TEKSTİLDE HEDEF 500 İSTİHDAM

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, istihdamı artırmak, işsizliği önlemek ve göçü durdurmak için Belediye öncülüğünde devasa yatırımları hayata geçirmek için planlı çalışmaların başladığını söyledi.

GÖLE TEKSTİLDE HEDEF 500 İSTİHDAM
23 Mart 2022 - 14:53
Göle Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) iş birliğiyle projelendirilen Göle Tekstil Fabrikası, önümüzdeki Temmuz ayında faaliyete başlayacak ve yüzlerce insana istihdam yaratılmış olacak.

Ardahan'ın en büyük ilçesi olan Göle, yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Balı, kaşarı, ormanı ve yeşil ovasıyla tanınan Göle'de yapımı tamamlanma aşamasına gelen tekstil fabrikasının faaliyete geçmesinden sonra bu alanda da isminden söz ettireceğe benziyor. Geçtiğimiz yıllarda tekstil alanında Ardahan, Posof ve Hanak ilçelerinde açılan tekstil fabrikalarının bir yenisi de Göle'de açılacak.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Göle Belediye Başkanı seçilen İlhan Gültekin, Göle'yi ekonomik olarak kalkındırmak için elinden gelen çabayı gösterdiğini söyleyerek iş adamlarına bir kez daha Göle'ye yatırım yapma çağrısında bulundu. Başkan Gültekin, Belediyenin asli hizmetlerinin dışında ilçede yapılacak yatırımları arttırmak için yeni bir çalışma başlattığını duyurdu. 

Başkan Gültekin, "İlçemiz havasıyla doğasıyla, tarım ve hayvancılık alanındaki güzelliği ile ülke genelinde tanınmış bir ilçedir. Göle kaşarımız bugün marka ürünler arasında yer alıyor. Göle Belediyesi olarak bizler ilçemizdeki zenginliklerimizi artırmak ve çeşitlendirmek için yeni alanlarda da yatırımcılara çağrılarda bulunarak ilçemize yatırım yapmaları konusunda her türlü desteği vereceğimizi defalarca duyurduk. Bu çabalarımız meyvelerini vermeye başladı. Projelerimiz arasında olan ve SERKA işbirliği ile yapımı devam eden tekstil fabrikasının açılışını Temmuz ayında yapacağız. İnşası bittikten sonra burayı işletecek yatırımcılara en az 500 istihdam sözüyle bu işletmeyi devredeceğiz. Şu ana kadar 6 girişimci Göle Tekstil Fabrikasını işletmek için başvuruda bulundu. Biz başvuruları değerlendirmeye alacağız ve görüşmelerimiz sürüyor. Amacımız burayı yaz aylarında faaliyete sokmak olacak. Tekstil fabrikasının faaliyete başlaması ilçemizde yüzlerce insanımız içinde iş ve aş kapısı olacaktır" dedi.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)'nın 3 milyon 500 bin lira mali desteği ile geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Göle Tekstil Fabrikasının son durumu hakkında SERKA Genel Sekteri ile irtibat halinde olduğunu da sözlerine ekleyen Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, SERKA öncülüğünde kurulacak bağımsız bir komisyonun vereceği kararla Göle Tekstil Fabrikasını hak eden girişimciye kiralayacaklarını söyledi. 

Kamuoyunda Göle Belediye Meclisinde yaşanan tartışmalara da değinen Başkan Gültekin, “Göle Belediyesi ve Meclis üyelerinin aldığı her karar şeffaftır. Alayın olduğu bölgede Belediyeye tahsis edilen alanda bir girişimcinin fabrika açmak için arsa talebi olduğu doğrudur. Konu Belediye Meclis üyelerimiz tarafından değerle-ndirilmiş ve ret kararı çıkmıştır. Göle Belediyesi olarak gerçek yatırımcılara kapımız her zaman açıktır. Kaldı ki her konuda Belediye Meclis Üyelerimizi bilgilendiriyoruz. Kamuoyunda ve sosyal medyada ortaya atılan iddialar tamamen bilgi kirliliğidir. Göle’nin hakkını korumaya ve doğru işler yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
 
Reklam
Bu haber 2204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum