Reklam
Reklam

GÖLE SALİMBEY'E DOĞAL MODERN PARK

GÖLE SALİMBEY'E DOĞAL MODERN PARK
11 Temmuz 2021 - 14:34
Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Salimbey Mahallesinde bulunan atıl durumdaki parka yeniden doğal güzellik katmak için kolları sıvadı. 

TÜM SOSYAL AKTİVİTELER YER ALACAK

Eski TOKİ’nin karşısında bulunan parkı modern bir şekilde yenilediklerini açıklayan Belediye Başkanı İlhan Gültekin,  “Parkımız atıl durumdaydı, yıllar öce yapılmış ama vatandaşlarımızın hayvan barınağı olarak kullandığı bir alandı. Tamamen doğal ürünler kullanılarak parkımızı onarıma aldık. Kendi imkanlarımız ile arkadaşlarımızın katkıları ile kullanılabilir bir hale getirmek için çalışmalara başladık. İnşallah Kazım Karabekir ve Salimbey Mahallesinin sakinleri ile 90 adet TOKİ’mizin bulunduğu bir alanda vatandaşlarımızın aileleri ile beraber mangal yapabilecekleri, oturabilecekleri huzurlu ve çocukların güzel vakitler geçirebilecekleri ve eğlenebilecekleri sosyal bir ortam sunmaya çalışıyoruz. Parkın içerisinde oturma bankları, kamelyalar, voleybol sahası, çocuk parkı, spor kompleksi ve etrafının tamamı çiçek ve ağaçlarla donatılacak modern ve doğal bir parkı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca ışıklandırma çalışması da yapacağız. Yine bir hayırsever büyüğümüz Aynalı Gültekin bu alana babasının hayrına bir adet çeşme yaptırıyor, Allah kendisinden razı olsun” dedi. 

Mahalle sakinlerine parkı koruma ve sahip çıkma konusunda çağrı yapan Başkan Gültekin, kıt kanaat imkanlarla yapılan yenileme çalışmalarının duyarlı bireyler tarafından korunması gerektiğine dikkat çekti. 
Bu haber 1465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum