Reklam
Reklam

GÖLE MÜFTÜLÜĞÜNDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM

GÖLE MÜFTÜLÜĞÜNDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM
03 Nisan 2021 - 22:20
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Göle’nin başarılı Müftüsü Sami Türkel başkanlığında başlatılan yardım kampanyaları, her ay düzenli bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

''Bedenleri üşüten karelerden gönülleri ısıtan karelere'' ana temalı kampanya kapsamında, Göle Müftülüğü Diyanet personelinin katkılarıyla toplanan yardımlar, Göle İlçe Merkezi ve köylerde yardıma muhtaç ailelere ulaştırılıyor.

Çalışmalar hakkında gazetemize bilgi veren Müftü Türkel, “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle başlattığımız yardım kampanyası her ay düzenli bir şekilde sürüyor. Bu çalışma kapsamında hem yerel esnafımıza katkıda bulunmak hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı hatırlayıp gönüllerini almak istedik” dedi.

Yardım kampanyasının el birliği ve gönüllülük esasına göre yapıldığını belirten Müftü Türkel: “Göle İlçe Müftülüğü din gönüllüsü hocalarımız, bakkal-market esnafı ziyaret edip her bir esnafımızdan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere gıda kolileri hazırlatmak suretiyle gönüllere dokunuyorlar. Göle İlçe Müftülüğümüz tarafından başlatılan etkinlikle, her ay düzenli olarak gönüllülük esaslı personelden toplanan katkılarla, Merkez ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız unutulmuyor. Bu zorlu günlerde el birliği yaparak birbirimize yardımcı olmak hem insanlığımızın hem de dinimizin emirlerinin gereğidir. Bu günlerden en çok ihtiyaç duyduğumuz hasletler; aramak ve aranmak olsa gerek. İşte tam da bu noktada imamlarımız yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizin yardımına güçleri yettiği ölçüde yanlarında olmaya çalışıyor, gerektiğinde onlara hem sıcak bir nefes hem de imkanlar ölçüsünde yardımcı olmak suretiyle yalnız olmadıklarını hissettiriyorlar. Bu çalışmalarımızda da görüyoruz ki din görevliliği, Cami içi ve dışı fark etmeden insana dokunan bir görev; mesai ve risk gözetmeksizin her an görev adamı ve gönül adamı olmaktır. ''Bedenleri üşüten karelerden gönülleri ısıtan karelere'' adıyla başlattığımız çalışmaları her ay hocalarımızın maddi manevi katkıları ve Türkiye Diyanet Vakfı Göle Şubesi aracılığı ile yapmaya devam ediyoruz. Bu ay, görevlilerimizin bulunduğu merkez ve köylerdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda ihtiyaçlarını bir nebze de olsun gidermek, ayrıca bu çalışmamızda yerel esnafımızı da unutmamak suretiyle bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Yüce Rabbimizden niyazımız! Yan yana, omuz omuza ve musafahalaşacağımız o günlere tekrar kavuşmak istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.
 
Bu haber 999 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum