Reklam
Reklam

GÖLE MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR

GÖLE MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR
12 Ocak 2021 - 21:18 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 12:32
Göle İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan etkinliklerle, her ay düzenli olarak gönüllülük esaslı personelden toplanan katkılarla, Merkez ve köylerde yaşayan vatandaşlarımız unutulmuyor.

Göle’nin başarılı Müftüsü Sami Türkel, 'Bedenleri üşüten karelerden gönülleri ısıtan karelere' ulaşmak için personeliyle örnek çalışmalara imza atıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, evlerimize kapanıp yalnızlık hissettiğimiz bu günlerde, Göle İlçe Müftülüğü din gönüllüsü hocalarımız, sokak sokak ev ev dolaşarak, sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemlerde başta 65 yaş üstü vatandaşlarımız olmak üzere bütün hanelere ulaşıyor, selam verip hal hatır sorup, ayrıca anlamlı hediyelerle gönüllere dokunuyorlar.

VATANDAŞ, MÜFTÜLÜĞÜN ÇALIŞMALARINI TAKDİR EDİYOR

Covid-19 salgını nedeniyle oluşan pandemi sürecinde Göle İlçe Müftülüğü'nün yapmış olduğu faaliyetleri gazetemize aktaran Müftü Sami Türkel, “Bu zorlu günlerde el birliği yaparak birbirimize yardımcı olmalıyız. Dinimizin emrettiği gibi, yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizin yardımına gücümüzün yettiği ölçüde koşmalıyız. Sokağa çıkma yasağı döneminde köylerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bu vesileyle hatırlanmış oluyor, gerektiğinde onlara hem sıcak bir nefes hem de imkanlar ölçüsünde yardımcı olmuş oluyoruz. Bu çalışmalarımızda da görüyoruz ki din görevliliği, Cami içi ve dışı fark etmeden insana dokunan bir görev; mesai ve risk gözetmeksizin her an görev adamı ve gönül adamı olmayı gerektiriyor” dedi.

20 BİN MASKE DAĞITILDI

Devletimizin en ücra köylerimize kadar temsilcisi olan din görevlilerimizin de içinde bulunduğu ''Vefa Destek Grubu'' tarafından vatandaşlarımızın; gıda, ilaç gibi alış-verişleri yapılıyor, maaşları çekilip teslim ediliyor ve her türlü ihtiyaçlarının yerine getirildiğini belirten Müftü Türkel: “Bedenleri üşüten karelerden gönülleri ısıtan karelere' adıyla başlattığımız çalışmaları her ay hocalarımızın maddi manevi katkıları ve Türkiye Diyanet Vakfı Göle Şubesi aracılığı ile yapmaya devam ediyoruz. Bu ay, görevlilerimizin bulunduğu merkez ve köylerdeki bütün vatandaşlarımıza her haneye 5 adet maske olmak üzere 20.000 adet maske, ayrıca Kur’an’ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın dergilerinden Diyanet aylık dergi, Diyanet çocuk dergilerini de hediye etmek suretiyle bir farkındalık oluşturup, ayrıca ziyaretlerimizle de onlara manevi destekte bulunarak bir nebze de olsa yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 5376 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum