Reklam
Reklam

GÖLE KIZILAY YENİLENİYOR

GÖLE KIZILAY YENİLENİYOR
16 Haziran 2021 - 22:33
Başarılı bir yönetimle göreve gelerek Göle Kızılay İş Merkezini onarıma alan Başkan Çetin Akkaş, yoksullara gıda yardımının yanı sıra ayrım gözetmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya büyük özen gösteriyor. Kızılay Genel merkeziyle iletişime geçen Başkan Akkaş, Kızılay iş merkezini yenilemek için kolları sıvadı.

Başkan Çetin Akkaş’tan Kızılay’ın kuruluş yıldönümü açıklaması

Türk Kızılay Göle Şube Başkanı Çetin Akkaş, kuruluşunun 153’üncü yıl dönümü dolayısıyla gazetemize açıklama yaptı. Türk Kızılay’ın özverili ve etkili şekilde yürüttüğü sınır tanımayan hizmetleri sebebiyle dünyanın saygın kuruluşları arasında yerini aldığını vurgulayan Başkan Çetin Akkaş, "Ayrım gözetmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, savaş ve doğal afetlerin olumsuz etkileri sonucu açılan yaraları saran Türk Kızılay’ı, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye ve dünya barışına katkı sağlamaya devam etmektedir” dedi.

Türk Kızılay’ının kuruluşu ile ilgili bilgi paylaşan Başkan Çetin Akkaş: “Bir grup idealist doktor tarafından 11 Haziran 1868’de "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan, 1877 yılında "Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1923 yılında "Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1935 yılında da "Türkiye Kızılay Cemiyeti" adını alan Türk Kızılay’ı olarak halen devam etmektedir. Gönüllülerin desteği ile varlığını sürdüren Kızılay’ın, geleceği için de gönüllüleri teminat olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.

Başkan Akkaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çağın iletişim altyapısından sonuna kadar yararlanan Kızılay, sosyal ağ özelliğini de taşıyan Kızılay Gönüllü Yönetim Sistemi ´gonulluol.org´ üzerinden iyilik yapmak isteyen gönüllüleri bir araya getirmektedir. Bunu aynı zamanda 2030 stratejisinde yer alan ´Toplumsal Dayanıklılığı Güçlendirmek´ Programı´nın bir parçası olarak ele almaktadır. 2021 yılında 2 milyon gönüllüye ulaşmayı hedefleyen Kızılay, eğitilmiş gönüllülerde daha fazla insana daha hızlı ‘iyilik’ taşımayı amaçlamaktadır. Ülke genelindeki şubeleri, temsilcilikleri, yüz binlerce üyesi ve gönüllüsü ile Kızılay’ın tüm bu çalışmaları yardımsever Türk halkının teveccühü ile gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu vesileyle Kızılay’a destek olan milyonlarca iyi kalpli insana tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Milletin emanetini yerine ulaştırmak için gece gündüz çalışan gönüllü ve profesyonel tüm Kızılaycılar ile bizi bu yolda hep destekleyen devlet yetkililerimize şükranlarınızı sunuyorum ve Türk Kızılay’ımızın 153. kuruluş yıl dönümü hayırlı olsun.”

Göle Merkeze bağlı Tahtakıran Köyü Muhtarı Süriye Karakoyun ile Cami İmam Hatibi Erdoğan Karakaya, Kızılay Göle Şube Başkanı Çetin Akkaş’ı ziyaret ederek başarılar dilediler.
 
Bu haber 1473 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum