Reklam
Reklam

GÖLE KAYAK MERKEZİNE OTEL YAPILSIN

Göle Kayak Merkezi’nde 2022 Kayak Sezonu, Vali Öner’in katılımı ile açıldı.

GÖLE KAYAK MERKEZİNE OTEL YAPILSIN
06 Şubat 2022 - 13:09
Göle Kayak Merkezi’nde 2022 Kayak sezonu, Vali Hüseyin Öner ve protokol üyelerinin katılımı ile açıldı.

Göleliler, Kayak Merkezi’nin bulunduğu alana Ardahan İl Özel İdaresi tarafından kayak severlerin konaklaması için otel projelerinin hayata geçmesini istiyorlar. Milletvekili Atalay ve Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’e seslenen Kayak severler, Göle Kayak Merkezi için otel projesinin hayata geçmesini istediler. 

Göle’de kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla birlikte Vali Hüseyin Öner, Göle Kaymakamı Haluk Koç, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilent Akar, Aras Epsaş Ardahan İl koordinatörü Meryem Akpınar, kurum müdürleri ve kayak sporcularının katılımı ile sezonu açan Göle Kayak Merkezi, kayak severleri ağırlamaya başladı.

Kayak sporcularının gösterisi eşliğinde yapılan açılışın ardından vatandaşlar, kristal kar üzerinde kayak yapmanın keyfini yaşadı. Vali Öner, son günlerde etkili olan kar yağışların ardından Göle’de kayak sezonunu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Reklam
Bu haber 2689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Misafir
  4 ay önce
  İstanbul da yaşıyorum doğma büyüme istanbul memleketim göle ama uzaktan da olsa takip ediyorum. Göle çok gerilerde kalmış tabi bu ilk başta iklim koşullarından kaynak***ıyor ikincisinde belediye baskanindan diye düşünüyorum zira o kadar goleli zengin iş insanı varki yani ikna edip bir şekilde buraya yatırım yada sosyal a*** olması için teşvik baskı gerekiyor birileri birilerine öncülük etmezse hiç bir şey olmaz burdan üzülüyorum yani buram buram tarih kokan memleketimizde hiçbir şey yapılmıyor yapılamıyor 50 küsur tane köy var çok büyük bir kitle. Göleye meydan konaklama merkezi vs ben ilkokul mezunuyum düşünüyorum ama elimde sadece düşünmek var çocuklar için gençler için her köye bir halı saha park vs ne bilim bı taş koysan Allah razi olsun diyor köylüler yapın artık yapalım birşeyler
 • Şahin
  4 ay önce
  Kayak merkezin ve teleferigin çoğu kısmı yayla arazisine kaçak kuruldu. Yayla arazisinin belediye kayitlarinda kimlerin zilliyetini kul***ımında olduğu kayıtlı bu aileler gölenin yerli aileleri kaldiki su deposunun altındaki taş ocağı dahi yaylaya ait arazi taş ocağı bile kaçak.belediye başkanı ilhan ile vekil Orhan suç işliyorlar.
 • Karakaya dikkat et
  4 ay önce
  Yapılsında ne ardahana ne göleye nede cildira turist gelmez turizme km olarak uzak yerdeyiz