Reklam

GÖLE KADIN KOOPERATİFİ KURULDU

GÖLE KADIN KOOPERATİFİ KURULDU
22 Aralık 2020 - 17:22 - Güncelleme: 22 Aralık 2020 - 17:29
Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Göle Kadın Meclisi, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı Göle Kadın Kooperatifini kurdu.

Kooperatifin kurulma çalışmaları hakkında bilgi veren Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli, bir yıllık çalışmanın sonucunda kurulan kooperatifle birlikte projelere de başlanılacağını söyledi.

Başkan Deli: “Göle Kadın Meclisi kurulduğu günden bu yana ismini projelerle duyurdu. Projelerimizin hepsini gerçekleştirdik ve hiçbir projemiz askıda kalmadı. Hepsini adım adım arkadaşlarımızın emeği, samimiyeti, özverisi ve iyi niyetiyle projelerimiz hayata geçti. Projelere, okullara ve eğitime her türlü yardımı kim talep ettiyse hiç geri çevirmeden harfiyen istenilen şekilde onları kırmadan yerine getirdik. Bunları gerçekleştirmek, yerine getirmek kolay değil. Ama bizler Kadın Meclisi olarak, bunların üstesinden geleceğimizi bildiğimiz için durmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Kooperatifin kurulmasındaki asıl amacın Göle ile İstanbul arasında köprü kurmak olduğunu açıklayan Başkan Türkan Deli: “Geçen yıldan beri üzerinde özenle durduğumuz ve ilmek ilmek işlediğimiz, Göle Kadın Meclisi’nin adı altında Göle Kadın Kooperatifi’ni hayata geçirmek istemiştik. Yaşadığımız onca sıkıntılara rağmen başta Covid-19 salgını olmak üzere bir türlü resmi işlemlere başvuramamıştık. Ama bu yıl, 2020 yılı bitmeden bu resmi işlemlerimizi halledip başvurumuzu yapmak istedik ve yaptık. 11 arkadaşımız ile bugün, Göle Kadın Kooperatif’imizin başvurusunu yaptık. Hayırlı olacak inşallah ve sorumlu olduğumuz halkımıza mahcubiyet yaşatmayacağız. Bu Kooperatifin temel amacı, tüm İstanbul’daki ve Göle’deki kadın emeğini ve istihdamını bir araya toplamaktır. Dayanışma, paylaşma içerisinde olup, güzel hayatlara eğitim ile nasıl ulaşabiliriz diye Göle Kadın Kooperatifi çatısı altında bir araya geldik. Tüm arkadaşlara gösterdikleri samimiyet ve duyarlılıkları için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Bu haber 3536 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum